У Львові вшанували пам’ять українських студентів, засуджених радянським комуністичним режимом під час «Процесу 59-ти»

173
У Львові вшанували пам'ять українських студентів, засуджених радянським комуністичним режимом під час «Процесу 59-ти»

Вчора, 15 січня 2021 року, голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, депутати,  громадськість спільно вшанували пам’ять українських студентів, засуджених радянським комуністичним режимом у 1941 році під час «Процесу 59-ти».

До  пам’ятника жертвам комуністичних злочинів у Львові присутні поклали квіти.

«80 років тому у ці дні, на жаль, відбулася одна з багатьох трагічних сторінок в історії України, в історії Львова – так званий «Процес 59-ти».

Було заарештовано 59 осіб. Це здебільшого студенти Львівського університету й учні львівських гімназій. Серед обвинувачених було 37 юнаків та 22 дівчат від 16 до 30 років. 19 засуджених – розстріляно. Ще 17 учасників процесу отримали по 10 років ув’язнення у виправно-трудових таборах СРСР. Інші отримали від 8 до 4 років тюрми.

Політика радянського режиму була спрямована на знищення молоді, цвіту нації, його майбутнього. Тих людей, які відстоювали  та боролися за волю та свободу нашої держави.

Наш обов’язок сьогодні пам’ятати та вшановувати їх пам’ять», – зазначила Ірина Гримак.

Довідково:
15-18 січня  1941 року у Львові відбувався політичний «Процес 59-ти». Саме стільки молодих ОУНівців, від 15 до 30 років, потрапили на лаву підсудних.
Восени 1940-го Львовом прокотилася хвиля арештів. Переважно це були студенти, а також гімназисти та випускник шкіл. Їх звинувачували у членстві в ОУН, антирадянській та терористичній діяльності, шпигунстві на користь Німеччині.
Суд виніс рішення розстріляти 42 ОУНівців, з яких 11 дівчат. Двадцять засуджених було розстріляно одразу після закінчення судового процесу. Решті призначили 10 років таборів. Невдовзі справу переглянули і тим, хто ще залишився живим змінили міру покарання також на 10 років у таборах.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.