У Львові вручили премію імені Станіслава Вінценза

243
Головний редактор видавництва ʺДух і Літераʺ Леонід Фінберг тримує Премію імені Станіслава Вінценза ʺЗа гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонівʺ 2020 року
Головний редактор видавництва ʺДух і Літераʺ Леонід Фінберг тримує Премію імені Станіслава Вінценза ʺЗа гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонівʺ 2020 року

Директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства, головний редактор видавництва ʺДух і Літераʺ Леонід Фінберг отримав Премію імені Станіслава Вінценза ʺЗа гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонівʺ 2020 року.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці форуму ʺViaCarpatiaʺ, – передає Читомо.

Премія імені Станіслава Вінценза була заснована у 2018 році для популяризації і відзначення осіб, що роблять великий внесок для культурного і соціального розвитку регіонів. Цьогоріч церемонія нагородження пройшла у межах форуму ʺViaCarpatia 2020. Місця української силиʺ у Львові.

Головний редактор видавництва ʺДух і Літераʺ Леонід Фінберг
Головний редактор видавництва ʺДух і Літераʺ Леонід Фінберг

ʺДля мене особисто важливе осмислення життя людей, які долали межі людських можливостей: Тараса Шевченка, Василя Стуса, Лева Жаботинського, Омеляна Ковча, Осипа Мандельштама, Ольгерда Бочковського, Євгена Сверстюка. Вони вже канонізовані, але є і наші сучасники, до текстів яких варто прислухатисьʺ, – сказав в урочистій промові Леонід Фінберг.

Станіслав Вінценз – польський філософ-гуманіст, письменник та перекладач, який народився та багато років прожив на Івано-Франківщині. Він є автором одного з найґрунтовніших епосів Гуцульщини ʺНа високій полониніʺ.

ʺВ Україні Станіслав Вінценз забутий. Наша мета – відновити пам’ять про цього великого чоловіка, письменника та філософа, який понад усе любив українців і цю любов переніс через усе своє життяʺ, – розповів на церемонії вручення премії Микола Княжицький.

Також на церемонії Микола Княжицький анонсував вихід мінісеріалу за епосом Вінценза ʺНа високій полониніʺ.

У 2018 році лауреатом премії імені Станіслава Вінценза став публіцист, правозахисник Мирослав Маринович, а у 2019 – видавець Іван Малкович.

Марина ЯНЮК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.