У Львові відкриють персональну виставку Олега Тістола “Крим”

235
У Львові відкриють відкриють персональну виставку Олега Тістола "Крим"

В суботу, 6 липня 2024 року, о 14:00  в Палаці Хоткевича (вул. Кушевича 1) відбудеться відкриття персональної виставки відомого українського художника, представника нової української хвилі, Олега Тістола “Крим”.

Експозиція складається з серії авторських малюнків найвідомішої гори Криму – Ай-Петрі. Це роботи з циклу, який налічує майже 300 полотен, створених художником від початку повномасштабного вторгнення. Кожен малюнок унікальний та неповторний. За словами митця, ця серія картин стала для нього своєрідною арттерапією.

У верхній частині композиції зображена гора – могутній символ з містичним, майже релігійним значенням. Знизу – земля, яку символізують розмаїттям візерунків, виконаних авторською технікою з використанням тюлі. Такий прийом насичує картини теплом та затишком минувщини. Роботи Тістола – це ніби закам’янілі спогади про незабутню красу Кримських гір. Вони пронизані болем втрати і тугою за рідною землею, але водночас несуть у собі надію на повернення.

Олег Тістол – один з найвідоміших українських художників сучасності. Його роботи зберігаються в музеях та приватних колекціях України та за кордоном. Разом з М. Маценко він заснував групу Нацпром, що переосмислює національні стереотипи.

Андрій РИБКА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.