У Львові відкриють меморіальну таблицю сценографу Мирону Кипріяну

218
Мирон Кипріян
Мирон Кипріян

На вулиці Вітовського у Львові на будинку, де мешкав головний художник театру ім. М. Заньковецької Мирон Кипріян, 29 грудня о першій годині відкриють  меморіальну таблицю. Ця подія логічно завершить низку інших заходів, приурочених 90- річчю народного художника України, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка та премії імені В. Клеха Мирона Кипріяна, якого не стало в листопаді минулого року, з посиланням на пресслужбу театру ім. М. Заньковецької повідомляє “Еспресо.Захід“.

Властиво, йдеться про заходи, пов’язані з відзначенням ювілею цього митця, що тривають у місті Лева від жовтня.  Сценограф, який започаткував у Львові сценографію драматичної сцени та здійснив художнє оформлення понад 350 вистав, з яких біля 200 на сцені театру ім. М. Заньковецької, де пропрацював майже 60 років.

“Рекордсмен серед українських сценографів Мирон Кипріян відомий не лише своєю продуктивність та відмовою від особистого життя на користь мистецтва, –  написала в анотації першої у відзначенні 90-ліття митця виставки – “Мирон Кипріян. Життя проведене в театрі” (що експонувалася у Національному музеї у Львові) –  дослідниця його творчості Оксана Шпакович. – Найголовніше – це його новаторські пошуки в контексті розвитку театральної справи. Він врівноважував ролі художника і режисера й один з перших почав творити дієву сценографію. Особливостями творчості М. Кипріяна є тонке переосмислення драматургії, лапідарність, багатозначність чорної коробки сцени, наповненої переважно промовистими символічними деталями”.

Виставку пам'яті Мирона Кипріяна відкриють у Львові вже завтра

Цікаво, що взявши за основу свого творчого методу дієву сценографію, саме Мирон Кипріян власним новаторством свого часу зробив театр ім. М. Заньковецької одним із кращих театрів колишнього СРСР. Як цікаво те, що Оксана Шпакович разом із сестрою, ведучою “Суспільного” Дарією Гірною стала співтворцем документального фільму “СценоГРАФ”, присвяченого особистості цього непересічного митця.

Варте уваги, що стрічку вже презентували на ширший загал у межах фотовиставки “СценоГРАФ” (яка зараз відкрита у Галереї сценографії у Львові та відтворює той простір, в якому Мирон Кипріян працював). Знову її покажуть у день відкриття меморіальної таблиці у межах уже згаданої фотовиставки, де також відбудеться лекція-бесіда “Мирон Кипріян і його театр” відомої театрознавиці, головної редакторки театрознавчого часопису “Просценіум” Майї Гарбузюк.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.