Виставку пам’яті Мирона Кипріяна відкриють у Львові вже завтра

228
Виставку пам'яті Мирона Кипріяна відкриють у Львові вже завтра

В п’ятницю, 18 грудня 2020 року, о 16:00 Галерея Сценографії (Городоцька,36), у партнерстві з львівським Національним театром ім. Марії Заньковецької, представляє кураторський проєкт Оксани Шпакович «СценоГРАФ». Це заключна подія з серії #Кипріяну90, покликана вшанувати пам’ять львівського художника, культурного діяча, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка та премії імені Владислава Клеха (США) – Мирона Кипріяна.

Впродовж 70 років він працював театральним художником та оформив понад 300 вистав для шістнадцятьох різних театрів України, а також Грузії, Польщі та Чехословаччини. Його аристократичне походження, професія та місце, якому він присвятив усе життя, закладені у самій назві «СценоГРАФ».

Мирон Кипріян
Мирон Кипріян

З середини жовтня у Львові уже пройшли декілька тематичних виставок. Перша – ретроспектива театральної творчості «Мирон Кипріян: життя проведене в театрі» в Національному музеї Львова, друга – виставка театральних ескізів художника в історико-краєзнавчому музеї у Винниках. Колектив театру імені Марії Заньковецької представив глядачам п’ять різних вистав, оформлення та костюми для яких зробив Кипріян. Також, на будинку 29 по вул. Вітовського, де мешкав митець, відтепер гості та мешканці Львова зможуть побачити інформаційну таблицю на честь художника.

Фінальний проєкт особливий тим, що в через фотооб’єктив відтворить простір в якому працював митець. У центрі експозиції – він, як працівник великого державного підприємства, у якому пропрацював 62 роки. Важливо, що з 1963-го по 2019-й Кипріян був головним художником театру імені Марії Заньковецької, організовував та курував роботу виробничих цехів, відповідав за роботу близько сотні працівників. Він провів масштабну реконструкцію сцени та усього приміщення театру, створив Музей Театру, Камерну сцену та кафе «Комарик».

Отож, в останні тижні буремного 2020 року відвідувачі Галереї Сценографії мають змогу побачити фотографії Тараса Бичка, які відтепер є історичними документами завершення епохи Мирона Кипріяна для театру імені Марії Заньковецької. А також показ документального фільму Дарки Гірної та Оксани Шпакович «СценоГРАФ», презентація якого відбудеться у день відкриття 18 грудня о 16.00.

У програмі події:

  • презентація виставкового фотопроєкту Тараса Бичка;
  • показ документального фільму Дарки Гірної та Оксани Шпакович «СценоГРАФ».

Кураторка виставки – Оксана Шпакович, аспірантка Львівської національної академії мистецтв, дослідниця творчості Мирона Кипріяна.

Фото, дизайн – Тарас Бичко, митець, який працює в жанрі документальної фотографії, переможець українських та міжнародних конкурсів, світлини якого публікуються у журналах Burn Magazine, National Geographic, Lens Culture, 121 clicks, Bird in Flight та інших.

Операторка, монтажерка, сценаристка фільму «СценоГРАФ» – Дарка Гірна, журналістка та телеведуча UA:Суспільне мовлення. Випускниця школи журналістики УКУ. Стажувалася у польській «Gazeta Wyborcza», працювала на Громадському. Авторка та співавторка документальних фільмів про права людини та декомунізацію.

Тетяна БАТИЦЬКА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.