У Львові відбувся режисерський показ документального фільму”Чубай. Говорити знову” (відео)

289
У Львові відбувся режисерський показ документального фільму

В середу, 15 вересня 2021 року, в кінотеатрі Планета Кіно, у рамках 28 BookForum відбувся режисерський показ документального фільму “Чубай. Говорити знову”.

Ініціаторкою зйомок стала його донька ― музикантка й продюсера Соломія Чубай, а режисером ― Михайло Крупієвський. Формально ведучим, а, по суті, провідником по життю Грицька Чубая є український поет Сергій Жадан.

Грицько Чубай
Грицько Чубай

Фільм має інноваційний формат і створюється на стику жанрів документального фільму та телевистави, дія якої розгортається у декораціях майстерні-підвалу Грицька Чубая. Книжки для створення цієї майстерні надала Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Романа Іваничука. Відеопроєкція розсуває стіни майстерні та переносить глядача у час і простір, про який йдеться. Мета проєкту — розкриття світогляду Грицька Чубая, створення його образу та аналіз конфлікту митця із тоталітарним режимом.

Соломія Чубай
Соломія Чубай

Про Грицька Чубая у фільмі розповідають його друзі — сьогодні видатні поети, письменники, художники, філософи, які були свідками його життя і творчості, члени родини поета: Галина Чубай, Тарас Чубай, Соломія Чубай, Василь Герасим’юк, Юрій Брилинський, Микола Рябчук, Роман Кісь, Орест Яворський, Роман Готра, Юрій Винничук, Ігор Калинець, Богдан Стельмах, Влодко Кауфман, Йосип Іванкевич, Катерина Немиря, Святослав Максимчук, Мирослав Греділь.

Фільм “Чубай. Говорити знову” ствола компанія Film Plus Production та режисер Михайло Крупієвський, у доробку якого півсотні документальних фільмів для ВВС, Sky News. Він був продюсером фільму Сергія Буковського “Діти Донбасу”, виконавчим продюсером фільму Spell Your Name, режисером фільму “Моя Україна”. В 2000-х були постановки концертів для Тараса Чубая, Таїсії Повалій, “Братів Гадюкіних”, Елтона Джона, “Євробачення”, фестивалю “Наше Різдво”. Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Наталка СТУДНЯ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.