У Львові стартує виставковий проєкт до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди

771
Виставковий проєкт до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди
Виставковий проєкт до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди

З нагоди відзначення 300-річчя від дня народження видатного українського філософа-містика, письменника, педагога, богослова, мандрівника Григорія Савича Сковороди у Львівському музеї історії релігії презентують виставковий проєкт «Мудрість, як зброя». Відкриття – 9 листопада, о 16 годині, у День української писемності та мови і у Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Проєкт реалізовано за грантової підтримки Українського культурного фонду, спільно з Громадською організацією «Екологія. Культура. Мистецтво», Львівським музеєм історії релігії. Мета – вшанувати інтелектуальне надбання Григорія Сковороди, розкрити багатогранний образ філософа, спонукати художників до переосмислення його творчості і прочитання творів через сучасне мистецтво. Куратор – Софія Каськун, старша наукова співробітниця ЛМІР.

Виставковий проєкт до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди
Виставковий проєкт до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди

До проєкту долучилися художники з різних куточків України: Одеси, Харкова, Києва, Коломиї, Тернополя, Городка, Брюхович, Львова. Представлено твори живопису, графіки, декоративного і сучасного мистецтва, ткацтво. Усього – 22 роботи  заслужених і народних митців, молодих художників і їхніх викладачів. До кожної картини запропоновано трігер (власні вислови або вислови Сковороди, які давали поштовх до створення картини). Це допоможе відвідувачу познайомитися не тільки з художниками, які працювали на тему Сковороди, а й цитатами Сковороди, дізнатися більше про нього. Окрім того, заплановано пересувну виставку, на якій представлять репродукції робіт. Львів’яни і гості нашого міста зможуть оглядати її у відкритому просторі на площі Музейній, 1.

Цікавою стане виставка плакатів студентів Київського національного університету культури і мистецтв, Харківської державної академії дизайну і мистецтв, присвячена Григорію Сковороді. А завдяки відомому українському каліграфу, авторові графічного стилю ПЦУ Олексієві Чекалю проєкт отримав ще й свій логотип.

Виставку можна оглянути до кінця 2022 року.

Олена МАЛЮГА
наукова співробітниця ЛМІР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.