У Львові презентували першу поетичну збірку Христини Кравчишин “Невпіймана вітрами” (відео)

1679
У Львові презентували першу поетичну збірку Христини Кравчишин "Невпіймана вітрами"

В п’ятницю, 16 листопада 2018 року, в приміщенні читального залу наукової літератури Науково-технічної бібліотеки Національного університету “Львівська політехніка” відбулась презентація першої поетичної збірки Христини Кравчишин під назвою “Невпіймана вітрами”.

Знайомі та друзі поетеси, шанувальники її творчості почали збиратися в в читальному залі бібліотеки задовго до початку презентації поетичної збірки. Охочі мали можливість придбати книжку і одразу отримати автограф поетеси.

Поетична збірка Христини Кравчишин "Невпіймана вітрами"
Поетична збірка Христини Кравчишин “Невпіймана вітрами”

Ближче до початку офіційної частини презентації, коли розібрали майже весь наклад збірки і всі соціальні мережі зарясніли селфі з поетесою, в читальному залі важко було знайти вільне місце.

Христина Кравчишин роздає автографи
Христина Кравчишин роздає автографи

Христина Кравчишин почала писати почала в 14 років. Популярність отримала після публікацій поезій “Серед жінок вона не ідеальна” та “Колись я не читатиму казки” на сторінках соціальної мережі Facebook.

“Коли я вперше познайомилась цією дівчиною-усмішкою і дізналась що вона пише вірші, одразу ввечері почала листати сторінки фейсбуку аби дізнатися які вони – її вірші. І у її вірші я одразу закохалася. І закохалася в один з тих віршів, котрий приніс їй успіх”, – зазначила модератор презентації, знана українська казкарка Леся Кічура.

Леся Кічура на презентації першої поетичної збірки Христини Кравчишин "Невпіймана вітрами"
Леся Кічура на презентації першої поетичної збірки Христини Кравчишин “Невпіймана вітрами”

Серед періодичних видань, на сторінках яких можна прочитати вірші Христини Кравчишин , можна назвати всеукраїнську щомісячну газету “Найкращі жіночі історії” та дитячу газету “Абетка казок” (м.Львів), районно громадсько-політичну газету “Вісті Борзнянщини” (м.Борзна, Чернігівська область), інформаційний щотижневик “Шполяночка” (м.Шпола, Черкаська область). Її вірші включені до літературних альманахів “Галиктика любові” та “Скарбниця мудрості” (м. Хмельницький).

Презентація першої поетичної збірки Христини Кравчишин "Невпіймана вітрами"
Презентація першої поетичної збірки Христини Кравчишин “Невпіймана вітрами”

У ютубі можна прослухати  “Поетичну хвилинку” та “Лірику душі Христини Кравчишин”, яку створила бібліотекар Червоноградської центральної міської бібліотеки Руслана Федюк.

До слова, Руслана Федюк також приїхала на презентацію поетичної збірки Христини Кравчишин і не одна, а з відомою літераторкою Вірою Олеш. Віра написала вірш з нагоди презентації і подарувала його усім гостям.

Руслана Федюк та Віра Олеш на презентації першої поетичної збірки Христини Кравчишин "Невпіймана вітрами"
Руслана Федюк та Віра Олеш на презентації першої поетичної збірки Христини Кравчишин “Невпіймана вітрами”

У 2017 році на сцені Львівської обласної філармонії відбулися прем’єри пісень на слова Христини Кравчишин – “Львів’янці снився білий сніг” у виконанні квартету “Львів’янки” у супроводі академічного камерного оркестру “Віртуози Львова – диригент Сергій Бурко (музика Оксана Герасименко, заслужений діяч мистецтв України) та “Їм так пасує місто Львів” у виконанні Ladies’ TRIO (музика Іванна Сав’юк).

Презентація першої поетичної збірки Христини Кравчишин "Невпіймана вітрами"
Презентація першої поетичної збірки Христини Кравчишин “Невпіймана вітрами”

У 2018 році її поезію (а саме “А в мене є ти”, “Ти обійми”, “Згасає день”) взяла до свого репертуару молода співачка Євгенія Таранюк. Вона прийшла привітати поетесу і виконала кілька своїх пісень на Христини Кравчишин.

Євгенія Таранюк на презентації першої поетичної збірки Христини Кравчишин "Невпіймана вітрами"
Євгенія Таранюк на презентації першої поетичної збірки Христини Кравчишин “Невпіймана вітрами”

“Я уже давно шукала людину, яка пише слова на які я могла б створювати свої пісні. Якось зайшовши на сторінку Христини у Фейсбук, я прочитала в неї “Ви шукаєте слова – я знаю як Вам допомогти!” І з цього почалася наша дружба і співпраця. Я впевнена що у нас з Христиною ще багато спільних творчих проектів!”, – розповіла співачка.

Торт з нагоди презентації першої поетичної збірки Христини Кравчишин "Невпіймана вітрами"
Торт з нагоди презентації першої поетичної збірки Христини Кравчишин “Невпіймана вітрами”

Серед людей, котрі прийшли на презентацію, були батьки, чоловік, найближча родина поетеси, а також уже велика армія шанувальників поетичного слова Христини Кравчишин. Всім їм поетеса щиро подякувала і запросила почастуватися кулінарними смаколиками, яких, до слова, було багато.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.