У Львові почали реставрувати хрести з каплиці Трьох Святителів (відео)

708
Каплиця Трьох Святителів. Сучасне фото.
Каплиця Трьох Святителів. Сучасне фото.

Каплиця Трьох Святителів у Львові — частина комплексу Успенської церкви, що розташована на розі вулиць Підвальної та Руської. Це пам’ятка архітектури. Її будували за проєктом архітектора Андрія Підлісного з 1578 до 1591 року. Цьогоріч львівські майстри почали реставрувати дах каплиці. Зараз вони працюють над хрестами, що були на банях храму.

Як передають Фотографії старого Львова, про це повідомляє Суспільне.

Хрести з каплиці Трьох Святителів реставратори відновлюють у майстерні. Центральний хрест виготовлений із металу, а оздоблювальні елементи — з міді.

“Треба було змонтувати цей місяць, адже він був погнутий, деформований. Так само ту сферу треба було відновити, відстукати, підрівняти. Далі усе буде золотитися і монтуватися. Усі роботи намагалися виконати таким способом, як це робили в минулому столітті: спочатку нагрівався метал до певної температури, давали латунь — вона заправлялася, заповнювала всі тріщинки, щоб метал не ржавів”, — каже Юрій Проць.

Відновлюють пошкоджені елементи і на двох інших хрестах. Вони мають однакове оздоблення.

“Виготовили все, що бракувало, деякі елементи залишилися оригінальними. Ми їх відреставрували, відремонтували. Була зроблена заміна цих декоративних елементів, які йдуть потім під позолоту на хрестах”, — каже реставратор Юрій Миколаїшин.

Окрім хрестів реставрують і дах каплиці. На все це із міського бюджету виділили більше 2 мільйонів гривень.

“Там були проблеми з дахом, він протікав, через ті щілини вода потрапляла на прекрасний декор склепінь, який руйнувався. Передбачається заміна дахового покриття. Там частина даху бані це – мідь, а частина – просто метал пофарбований. Тепер буде повністю мідний дах”, — каже начальниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Роботи планують завершити до кінця року.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.