У Львові не стало учасниці вокального тріо “Сестри Байко” – Даниїли Байко

4043
Даниїла Байко
Даниїла Байко. Фото ukrmusic.org

26 квітня 2019 р. відійшла в кращий світ Даниїла Байко, народна артистка України, одна із легендарного вокального тріо сестер Байко. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив композитор Юрій Саєнко

Даниїла Байко народилась 20 серпня 1929 року в с. Яблуниця, Берегівського району на Лемківщині, тепер Підкарпатське воєводство, Польща.

Сестри Байко (Марія, Ніна, Даніїла), А. Авдієвський, А. Кушніренко, С. Турчак в кулуарах концертної зали (1973)
Сестри Байко (Марія, Ніна, Даніїла), А. Авдієвський, А. Кушніренко, С. Турчак в кулуарах концертної зали (1973). Фото: Вікіпедія

Після закінчення середньої школи поступила до Львівського музично-педагогічного училища. в цей час, разом з сестрами Марією та Ніною утворила знамените тріо сестер Байко. З 1953 року працювала вокалісткою Львівській філармонії. У складі тріо багато концертувала, маєла фондові записи на Українському радіо і телебаченні, видано кілька альбомів пісень у їх виконанні.

У 1958 році закінчила Львівську консерваторію – клас бандури В.Герасименка та клас вокалу О.Бандрівської. З 1969 по 1984 роки працювала викладачем Львівського педагогічного училища. Народна артистка УРСР (з 1979 р.), лауреат Державної премії ім. Т.Г.Шевченка (1976), Ордену княгині Ольги III ст. (11.2008). (джерело ukrmusic.org)

Як повідомив Юрій Саєнко, заупокійне богослужіння за Даниїлою Байко відбудеться у понеділок, 29 квітня, о 18:00 у церкві Климентія Шептицього (вул. Кривоноса, 1). Чин похорону розпочнеться о 12:00 у вівторок, 30 квітня.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.