У Львівському історичному музеї відкриють виставку до 100-річчя ЗУНР

441
Команда ІІІ Корпусу УГА в Стрию, січень 1919 року
Команда ІІІ Корпусу УГА в Стрию, січень 1919 року

Сьогодні, 1 листопада 2018 року, о 15:00 у відділі ЛІМ «Музей визвольної боротьби України» (вул. Лисенка, 23 А) відбудеться відкриття виставки «За Державу, за Соборність: до 100-річчя ЗУНР», присвяченої утворенню Західно-Української Народної Республіки.

Матеріали виставки розкриватимуть основні віхи становлення Західно-Української Народної Республіки, а саме: активізацію українського національного руху в Галичині на поч. ХХ ст. і створення спортивних товариств «Сокіл» та «Січ», утворення Легіону Українських січових стрільців як зародку майбутньої української армії, початок українського повстання, який увійшов в історію під назвою «Листопадовий Чин» та утвердження української влади у Львові та Галичині в листопаді 1918, бої між українцями та поляками за Львів та формування і бойовий шлях Української Галицької Армії. Також представлені матеріали, які висвітлюють змагання українців Галичини за державну єдність з українцями на Великій Україні, і в підсумку об’єднання в Соборну Україну 22 січня 1919р.

На виставці буде представлений широкий комплекс матеріалів – унікальні історичні документи, афіші, звернення, фотографії та плакати, прокламації, оригінальна зброя та амуніція кінця ХІХ – поч. ХХ ст., реконструкції одностроїв.

Проголошення Західно-Української Народної Республіки 1 листопада 1918 р. засвідчило політичну зрілість тогочасної західноукраїнської політичної еліти та волю народу до здобуття власної держави.

Автори виставки: Орест Круковський, Тарас Кузь, Люба Коваль. Художнє оформлення, технічне сприяння: Відділ науково-освітньої роботи та промоції ЛІМ.

Орест КРУКОВСЬКИЙ
старший науковий працівник ЛІМ

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.