У Львівському історичному музеї відкриють виставку до 100-річчя ЗУНР

1186
Команда ІІІ Корпусу УГА в Стрию, січень 1919 року
Команда ІІІ Корпусу УГА в Стрию, січень 1919 року

Сьогодні, 1 листопада 2018 року, о 15:00 у відділі ЛІМ «Музей визвольної боротьби України» (вул. Лисенка, 23 А) відбудеться відкриття виставки «За Державу, за Соборність: до 100-річчя ЗУНР», присвяченої утворенню Західно-Української Народної Республіки.

Матеріали виставки розкриватимуть основні віхи становлення Західно-Української Народної Республіки, а саме: активізацію українського національного руху в Галичині на поч. ХХ ст. і створення спортивних товариств «Сокіл» та «Січ», утворення Легіону Українських січових стрільців як зародку майбутньої української армії, початок українського повстання, який увійшов в історію під назвою «Листопадовий Чин» та утвердження української влади у Львові та Галичині в листопаді 1918, бої між українцями та поляками за Львів та формування і бойовий шлях Української Галицької Армії. Також представлені матеріали, які висвітлюють змагання українців Галичини за державну єдність з українцями на Великій Україні, і в підсумку об’єднання в Соборну Україну 22 січня 1919р.

На виставці буде представлений широкий комплекс матеріалів – унікальні історичні документи, афіші, звернення, фотографії та плакати, прокламації, оригінальна зброя та амуніція кінця ХІХ – поч. ХХ ст., реконструкції одностроїв.

Проголошення Західно-Української Народної Республіки 1 листопада 1918 р. засвідчило політичну зрілість тогочасної західноукраїнської політичної еліти та волю народу до здобуття власної держави.

Автори виставки: Орест Круковський, Тарас Кузь, Люба Коваль. Художнє оформлення, технічне сприяння: Відділ науково-освітньої роботи та промоції ЛІМ.

Орест КРУКОВСЬКИЙ
старший науковий працівник ЛІМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.