У Львівській галереї мистецтв імені Бориса Возницького створили комітет опору

2481
Тарас Возняк
Тарас Возняк

Видання Гал-інфо опублікувало анонімний лист працівників Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького, у якому повідомляється про протест проти теперішнього керівника.

“Друзі музейної справи, звертаємося до Вас з інформацією і проханням. Ми, працівники найбільшого музею м. Львова і Львівської області, Львівської Галереї мистецтв імені Бориса Григоровича Возницького. На жаль ми не можемо, підписатися своїми іменами під цим листом. Група працівників галереї об’єдналася з метою супротиву політиці і діям нового керівництва музею.

Палац Потоцьких у Львові

Тарас Возняк звільнив працівників галереї, які десятки років працювали разом з Борисом Григоровичем (Возницьким, – ред.). Як один з епізодів: Головний хранитель музею-заповідника «Олеський замок» Тетяна Сабодаш понад сорок років працює в Олеському замку, лауреат Премії їм. Бориса Возницькоrо, дві вищих освіти. Спочатку безпідставно звинувачують в крадіжках, потім заявляють що вона «не пройшла Атестацію і визнана профнепригодною» і намагаються звільнити.

Тетяна Сабодаш

Тарас Возняк ліквідував підрозділи галереї, які з його точки зору не можуть бути задіяні в комерційних проектах, якими захопився новий директор. Ще під час промови на конкурсній комісії, Тарас Возняк заявив, що він вміє заробляти гроші, і саме це зробив пріорітетом своєї діяльності.

І тепер ми маємо постійні ярмарки-фестивалі-концерти на музейній території, з горілкою, вином, сиром, ковбасою та інш. (Софія Київська і Лувр могли би позаздрити), за це продає додаткові квитки на платний вхід, руйнує насадження довкола палацу Потоцьких задля монтажу сцени і місць для глядачів.

Підгорецький замок. Фото з https://uk.wikipedia.org
Підгорецький замок. Фото з https://uk.wikipedia.org

В Підгорецькому замку вже грають весілля і Тарас Возняк на телебаченні заявляє, що він не проти заробити гроші і організовувати святкування випускних вечорів в замках — підрозділах галереї.

Все це робиться через фінансові прокладки, такі, як благодійний фонд «Підгорецький замок». Через цей фонд проводиться в Підгорецькому замку платні виставки надрукованих на банерному полотні фотографій картин з музею.

Тарас Возняк не приховує свої намірів. Його мета — заробити достатньо грошей, для внеску в одну з політичних сил і отримати місце депутата у Верховній Раді. Музей, це інструмент заробляння грошей для забезпечення подальшої політичної кар’ери.

Борис Григорович Возницький
Борис Григорович Возницький

На підставі всього викладеного, ми вважаємо, що будь яка участь в семінарах, конференціях, слуханнях і інших заходах за одним столом з Тарасом Возняком, це плювок на Бориса Григоровича Возницького, на видатних музейників і істориків.

Комітет опору працівників галереї проти свавілля нового керівництва м. Львів, вул. Стефаника, 3″.

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.