У галереї «ХотАртХол» пройде перша виставка «Хоткевич. Натхнення»

263
Палац культури імені Гната Хоткевича у Львові

Уже в цю п’ятницю, 26 лютого, о 18:00 в галереї “ХотАртХол” відбудеться відкриття першої виставки “Хоткевич. Натхнення”. В ході виставки будуть представлені оцифровані і досі небачені твори Гната Хоткевича, а також роботи молодого покоління художників, виконані в різноманітних техніках та матеріалах, натхненні карпатською природою та барвистими етюдами Хоткевича.

Виставка “Хоткевич. Натхнення” – це данина творчості Гнату Хоткевичу, чиє ім’я вже багато років носить установа, в якій знаходиться галерейний простір.

Більшості з нас Гнат Хоткевич відомий, перш за все, як талановитий письменник, проте на цьому його таланти не закінчуються. Йому була притаманна багатогранна обдарованість. За своє цікаве, але трагічне життя, він встиг перепробувати безліч іпостасей.

Гнат Хоткевич
Гнат Хоткевич

Так склалося, що саме поспішна еміграція в Галичину з Харкова в період революції 1905 року стала каталізатором його художньої діяльності. Тікаючи від переслідувань, навесні 1906 року Гнат Хоткевич виїхав зі Львова на літо в гуцульське село Криворівня, у Карпати, де дивовижна природа, а її мешканці, гуцули, справили на нього надзвичайне враження. Саме Гуцульщина дала поштовх до одного із багатьох, проте відносно маловідомого захоплення Гната Хоткевича – образотворчого мистецтва. Сам митець не вважав себе професійним художником. Його картини переважно були замальовками для майбутніх детальних описів природи в літературних творах. Проте він тонко відчував красу природи, змальовував її в свого роду імпресіоністичній манері, з глибоким захопленням.

Збірка малярських творів Хоткевича нині зберігається у фондах Національного музею у Львові. Це переважно етюди невеликих розмірів, виконані олійними фарбами на полотні та картоні. Більшість із них – краєвиди гуцульського села Криворівня та його околиць. Художник створив їх у 1906-1910 роках. На виставці «Хоткевич. Натхнення» представлено 21 роботу з малярського доробку митця, проте, через відносно крихкий стан оригінальних творів Національний Музей люб`язно погодився надати нам дозвіл використовувати оцифровані копії робіт, адже ці твори варті того щоби бути представленими широкій публіці.

Головна ідея збірної виставки полягає в тому, що сама тематика Гуцульщини і конкретно твори Гната Хоткевича, незважаючи на те, що були створені більше ніж сто років тому, все ще можуть захоплювати та надихати. В виставці на противагу вищезгаданим творам, представлені також роботи молодого покоління художників. Наприклад, дві роботи студентки Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша, Соломії Марчак – “Гуцул” і “Гуцулка”, які виконані у вигляді цифрового живопису, але чудово передають гуцульський колорит та атмосферу.

Також на виставці презентована низка робіт, виконаних учнями зразкової студії образотворчого мистецтва, що базується в палаці культури, патроном якого є Гнат Хоткевич. Це твори, виконані в різноманітних техніках та матеріалах, натхненні Карпатською природою та барвистими етюдами Хоткевича.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.