“Тиша” та “Мамаєва сорочка” від Ярослави Ткачук та Олі Кравченко

579
“Тиша” та “Мамаєва сорочка” від Ярослави Ткачук та Олі Кравченко

В п’ятницю, 4 вересня 2015 року, о 12:00 в Львівському палаці мистецтв, що знаходиться на вул. Коперника, 17, Ярослава Ткачук та  Оля Кравченко  представили свій проект, який складається з двох композицій  – інсталяція “Тиша” та модульна композиція “Мамаєва сорочка”.

Інсталяція “Тиша” – це трансляція відео, на якому пасеться коник, цей відеоряд демонструється на об’єкті із скловолокна, у вигляді сорочки.

Суть інсталяції полягає у тому, що сорочка — це символ того, що козак уже повернувся з війни. Війна завершилася і настав час тиші. Сорочки випрані та сушаться, а кінь пасеться, бо уже немає куди скакати.

В символічній чистоті сорочок і коня, який мирно скубе травичку,  автори намагалися створити емоцію спокою та умиротворення. Показати час якого ми прагнемо – щоб усе закінчилося та стало тихо.

Композиція “Мамаєва сорочка” створена із модулів у волокно яких вклеєні золоті насінини, що створює асоціативний ряд: сорочка-кольчуга-оберіг.

Адже сорочка – це одяг, який найближче до тіла. Вишивала її мама чи дружина і вважалося, що вона буде оберігати сина чи чоловіка.

Автори робіт прагнуть наштовхнути відвідувачів на роздуми та діалог, зробити їх співавторами інсталяції. Адже проект ніби незавершене речення і людина сама додає йому певного змісту.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.