“Трансформація Олекси Новаківського: фотографії і твори”, або несподівана лекція для львів’ян

460
"Трансформація Олекси Новаківського: фотографії і твори", або несподівана лекція для львів'ян

В п’ятницю, 11 листопада 2022 року, о 16.00 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) відбудеться лекція “Трансформація Олекси Новаківського: фотографії і твори”. Лекцію прочитає Ірина Різун, завідувачка музею Олекси Новаківського.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Львівським Фотомузеєм, Художньо-меморіальним музеєм Олекси Новаківського (відділ Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького). та Науково-технічною бібліотекою НУ “Львівська політехніка”.

Цього року відзначаємо 150-літній ювілей самобутнього українського художника і педагога. Під час заходу, відвідувачі матимуть нагоду ознайомитися із складним і багатим на події життєвим шляхом Олекси Новаківського. Цей життєпис зафіксований на світлинах відомих фотомитців, зокрема, Я. Коваля, Л. Янушевича, М. Пежанського, друзів і учнів художника та на багатьох творах непересічного митця. Також, зможете простежити зміни і трансформації тем, образів, мистецького почерку художника, оглядаючи зображення графічних і живописних творів О. Новаківського зі збірки НМЛ і приватних колекцій.

У своїй творчості художник гармонійно синтезував традиції українського й західноєвропейського мистецтва. Як митець, О. Новаківський еволюціонував разом із розвитком європейських течій у малярстві і виробив власний мистецький стиль. Його динамічні полотна вражають експресією кольору, темпераментністю мазка й багатством образів. У творчих пошуках митець пройшов складний шлях від імпресіонізму до символічного і експресивного стилю.

До та після лекції традиційно пригощає Кава Старого Львова. Вхід вільний.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.