“Територія Терору” запрошує на закриття виставки “Листи Юзефи: витяг із забуття”

266
"Територія Терору" запрошує на закриття виставки "Листи Юзефи: витяг із забуття"
"Територія Терору" запрошує на закриття виставки "Листи Юзефи: витяг із забуття"

У пятницю, 27 липня 2018 року, о 17:00 в Меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія Терору” (проспект Чорновола, 45 г) відбудеться закриття виставки “Листи Юзефи: витяг із забуття”.

Автор виставки, Майкл Деніел Сагатіс, зробить короткий підсумок проекту, після цього розпочнеться перформанс “Плач Юзефи” за участі скрипальки Марії Панчук. Музичну композицію “Плач Юзефи” створив правнук Юзефи, Костянтин Сагатіс. Впродовж виставки, ця композиція у виконанні його сина, Майкла Деніела Сагатіса, відтворювалась на одному з моніторів.

Під час заключного івенту виставки, гості зможуть прослухати цю мелодію у живому виконанні. Друга частина івенту матиме назву “Актюбінськ”, у якій візьме участь квартет з Національної музичної академії імені М. Лисенко, очолюваний Сергієм Гаврилюком. Перформанс буде записаний на відео для короткого ролику, що розповідає історію створення музики як представленя історії Листів Юзефи.

Нагадуємо, виставка «Листи Юзефи: витяг із забуття» експонувалась у музеї «Територія Терору» з 18 травня та являла собою 25 листів Юзефи Буйдо, колишньої громадянки Другої Польської республіки, яку в 1940 році радянська влада депортувала на територію Казахстану як соціально небезпечну. Листи адресовані трьом донькам Юзефи, у яких заслана описувала умови свого життя, відчуття та емоції від розлуки з домом.

Експозиція представляє оригінали листів разом з перекладами на українську, англійську та польську мови (мова оригіналів листів – польський діалект). Листи Юзефи – унікальні артефакти, свідки індивідуального та сімейного досвіду виживання в умовах тоталітарного режиму та соціальної ізоляції, що широко застосовував державний терор.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.