Святині Львова: Храм святого Лазаря

3703

Майже у центрі Львова, де вулиця Коперника пересікається з вулицею Бандери, на пагорбі, аскетично височіє Храм святого Лазаря.

У 1621 році біля костелу святої Марії Магдалини на кошти львівського архітектора Амбросія Прихильного побудували шпиталь для хворих, убогих і польських воїнів, які повернулися з турецького походу. У 1620-1640 роках поряд звели костел святого Лазаря. Проект розробив і керував будівництвом сам Прихильний.

Стіни храму – без декору, але підкреслюються карнизом і витонченими консолями. Будівля поєднала риси бароко, ренесансу та готики. До бічних фасадів костелу симетрично примикають двоповерхові корпуси шпиталю.

Костел і шпиталь були оточені оборонним муром. У 1648 році монастир захопили війська Богдана Хмельницького. У 1781-1782 роках архітектор Ф. Гриль продовжив будівництво шпиталю. У 1845 році поряд звели будівлю будинку пристарілих. Він діяв до Другої світової війни.

На мурі шпиталю збереглися рельєфи з біблійними сценами про багатія і Лазаря, а також рідкісний сюжет, що зображує Бога-Отця з Ісусом на колінах.

Після 1945 року храм не діяв. 1989 року колишній костел і шпиталь відреставрували. Зараз тут приміщення дитячої народної капели “Дударик”.

У 1994 році у будівлі костелу відкрили Храм святого Лазаря, що належить Українській Автокефальній Православній церкві.

Старі фото:

Сучасні фото:

Адреса храму: Львів, вул. Коперника, 27.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.