Судова експертиза встановила, що композитор Івасюк не міг сам накласти на себе руки

741
Видатний композитор та митець Володимир Івасюк
Видатний композитор та митець Володимир Івасюк

Судова експертиза встановила, що відомий український композитор Володимир Івасюк, якого знайшли повішеним у лісі, не міг це зробити самостійно. Про це повідомив голова Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін, пише агентство УНН.

“Прокуратура Львівської області до нас звернулася з відповідною постановою про проведення експертизи, яка стосується загибелі відомого композитора Володимира Івасюка, що сталася 18 травня 1979 року. Нам поставили завдання встановити, чи міг він сам накласти на себе руки. Тому ми підібрали відповідні умови (в травні в цьому ж лісі на такому ж дереві) і провели слідчі експерименти”, – розповів Рувін.

Володимир Івасюк
Володимир Івасюк

Експеримент розділили на три етапи: визначити, міг Івасюк самостійно залізти на дерево, зав’язати пасок від плаща й опинитися в петлі; визначити, чи міг він зробити це за допомогою іншої людини; і яка саме допомога при цьому була необхідна.

Для експерименту підібрали спортивного, тренованого чоловіка, схожого за зовнішніми характеристиками на Івасюка. Слідчий експеримент показав, що Івасюк не міг зробити все сам: людина в експерименті, яка підтягується однією рукою, – не змогла зав’язати пояс і залізти в петлю.

Також було проведено слідчий експеримент з використанням підставок, сходів, стільців, які на місці події знайдені не були, але могли там бути.

Володимир Івасюк
Володимир Івасюк

“Ми провели декілька різних експериментів, які показали, що Івасюк сам опинитися в цій петлі не міг. У нього були помічники – люди, які сприяли в цьому: щоб повіситися за допомогою драбини, додатково потрібно ще дві людини, без сходів або підставки – мінімум троє. Ми це точно встановили, результати експертизи, які ми передаємо в прокуратуру Львівської області для прийняття відповідних процесуальних рішень”, – додав Рувін.

Нагадаємо, 18 травня 1979 року тіло композитора Володимира Івасюка знайшли у військовій зоні Брюховецького лісу недалеко від Львова повішеним. Слідство висунуло єдину версію – самогубство в результаті тривалого психічного розладу. Справу закрила прокуратура Шевченківського району за відсутністю складу злочину через два місяці – 18 липня 1979 року.

У 2014 році Генпрокуратура поновила розслідування цієї справи.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.