Студенти коледжу імені Івана Труша запрошують на виставку в Національний музей

1100
Національний (колишній Промисловий) музей, сучасний вигляд
Національний (колишній Промисловий) музей, сучасний вигляд

Сьогодні, 28 лютого 2018 року,  о 16:00 в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20)  відбудеться відкриття виставки студентських робіт Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша.

Виставка презентує ретроспективу академічних  робіт – від повоєнних років по сьогодення, що належать до методичного фонду рисунка, малярства та ліплення  ЛДКДУМ ім. І. Труша. Як відомо, саме ці три дисципліни є базовими під час підготовки фахівців у царині образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва, реставрації та дизайну.

Заекспоновані рисунки дозволяють відстежити те, що в академічній програмі з цієї навчальної дисципліни, починаючи від 1950-х рр., відбувалось постійне переосмислення педагогічних підходів та методів.  Знаковим з цього огляду став 1989 рік, коли викладач  коледжу, заслужений діяч мистецтв України Тарас Драган ініціював переосмислення минулих напрацювань  й  розробив та запровадив концептуально нову програму викладання академічного рисунка. Свого часу вона викликала широкий резонанс у мистецьких колах та художніх навчальних установах, ставши альтернативою чинним програмам. Програма Т. Драгана  залишається актуальною і дотепер.

Афіша виставки студентських робіт Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша.
Афіша виставки студентських робіт Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша.

Вагому частку в експозиції виставки складають зразки  академічного малярства, котрі дають  уявлення про програмні завдання,  визначені для майбутніх митців. Вони ґрунтуються на опануванні фундаментальних академічних принципів творення об’ємно-просторового зображення, на освоєнні методів тонально-кольорового аналізу й особливостей  площинно-декоративних інтерпретацій форми та кольору. Актуальні тенденції сучасного мистецтва корегують традиційне розуміння завдань передачі форми і кольору предметів. У коледжі цьому навчають під час спеціальних творчих занять, особливо на старших курсах, однак,  не виходячи поза межі логіки академічних проблем і не руйнуючи принципу формування базової  живописної культури студентів  та їхньої професійної майстерності.

Частиною експозиції виставки є також студентські роботи з академічного ліплення. Навчальна програма з цієї дисципліни побудована так, що допомагає передусім виявити та розвинути власні пластичні здібності студентів, а далі навчити їх просторовому мисленню, прищепити вміння працювати у рельєфі та в об’ємній пластиці. Студенти опановують працю у різних пластичних матеріалах, вивчають різні техніки. Академічне ліплення входить у комплекс обов’язкових спеціальних дисциплін, що викладаються майбутнім фахівцям з образотворчого,  декоративно-ужиткового мистецтва, реставрації та дизайну.

Основна мета академічних програм з рисунка, малярства та ліплення – підготувати студента до самостійної творчої роботи, навчити перебувати у постійному пошуку власного розуміння  форми, мистецького стилю, відчуття кольору  в процесі творення художнього образу.

Христина ГОРИНЬ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.