Сьогодні в Національному музеї відкриють виставку “Ідентифікація війною”

319
Сьогодні в Національному музеї відкриють виставку "Ідентифікація війною"

Сьогодні, 18 серпня 2023 року, о 16.00 в Національному музеї імені Андрея Шептицького (проспект Свободи, 20) відбудеться відкриття виставки “Ідентифікація війною”.

В її основу лягли два авторські проєкти: Оксани Борисової “ДНК-код свободи” і Володимира Стасенка “Agnus Dei…” Вони стали творчою рефлексією обох митців на обставини війни.

У квітні 2022 незалежно один від одного постали два авторські проєкти: О. Борисової “ДНК-код свободи” і В. Стасенка “AGNUS DEI…”, які стали творчою рефлексією художників на обставини війни. Спільною рисою мистецьких робіт є глибока закоріненість в українській культурі, образних архетипах, що формують культурний код нації. Завдяки єдності світоглядних підвалин обох проєктів дизайнер виставки “Ідентифікація війною” Олексій Хорошко зміг об’єднати їх у концептуально цілісну експозицію.

Використання знакових для української культури символів, що охоплюють сакральне і світське життя: плащаниці, вишиваного рушника, вишитої сорочки – надало проєкту складного метафізичного наповнення. Поєднання архетипних форм та символів української культури з образами постраждалих від обстрілів людей, або тих, котрі переховуються в бомбосховищах, з мотивами піксельного камуфляжного рисунка дозволило показати глибину життєвої драми народу України, який бореться за свободу цілого світу.

Кураторкою виставкового проєкту стала Оксана Жмурко. Експозицію доповнюють поезія Олександра Левицького “Лічилка”, спеціально написаний звуковий трек Павла Крахмальова (гурт “Брати Гадюкіни”) та відеокліп режисера Андрія Урумова.

Виставка спонукає до роздумів над тим, що буде кожен із нас робити після Перемоги, а також запрошує глядача до інтерактивної співдії з проєктом.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.