Сьогодні у Львові відкриють виставку робіт Святослава Гординського

158
Сьогодні у Львові відкриють виставку робіт Святослава Гординського

Сьогодні, 30 грудня 2021 року, о 16:00 у головному корпусі Національного музею у Львові імені Андрія Шептицького (проспект Свободи, 20) відбудеться відкриття виставкового проєкту «Монументальне мистецтво Святослава Гординського: начерки, рисунки, проєкти». Його присвячено 115-й річниці від Дня Народження митця.

Упродовж 2005–2013 років дочки митця Лада Гординська-Кая та Лариса Гординська передали в дарунок Національному музею у Львові ім. А. Шептицького 665 рисунків і начерків свого батька. Третину збірки становлять шкіци та проєкти монументальних розписів і мозаїчних панно. Саме ця частина колекції надихнула кураторку Оксану Гринів на створення виставкового проєкту «Монументальне мистецтво Святослава Гординського: начерки, рисунки, проєкти».

Святослав Гординський. Фото з https://uk.wikipedia.org
Святослав Гординський. Фото з https://uk.wikipedia.org

Зокрема, на виставці представлено по декілька підготовчих робіт на сюжети «Преображення Господнє» та «Розп’яття з пристоячими», які передували проєктам мозаїк собору Св. Софії в Римі. Над оздобленням цього собору маестро Гординський трудився близько 25 років.

Експоновані шкіци та проєкти монументальних розписів храмів доповнено текстами про їхню історію і місцезнаходження, про час і деякі подробиці праці С. Гординського над оздобленням інтер’єрів певних сакральних будівель.

Святослав Гординський
Святослав Гординський

В експозиції також показано проєкти іконостасів С. Гординського до двох каплиць у США і до церкви Св. Івана Хрестителя в Нью-Йорку. Ці роботи, як і рисунки до проєктів стінописів чи мозаїк, засвідчують високу майстерність художника, якому були під силу і вишукані, мініатюрних розмірів, малюнки, і монументальні розписи, що збагачують інтер’єри українських католицьких та православних церков у діаспорі.

Виставка триватиме до 28 лютого 2022 року.

Марина НЕВІДОМА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.