Сьогодні у Львові відкриють виставку робіт Святослава Гординського

231
Сьогодні у Львові відкриють виставку робіт Святослава Гординського

Сьогодні, 30 грудня 2021 року, о 16:00 у головному корпусі Національного музею у Львові імені Андрія Шептицького (проспект Свободи, 20) відбудеться відкриття виставкового проєкту «Монументальне мистецтво Святослава Гординського: начерки, рисунки, проєкти». Його присвячено 115-й річниці від Дня Народження митця.

Упродовж 2005–2013 років дочки митця Лада Гординська-Кая та Лариса Гординська передали в дарунок Національному музею у Львові ім. А. Шептицького 665 рисунків і начерків свого батька. Третину збірки становлять шкіци та проєкти монументальних розписів і мозаїчних панно. Саме ця частина колекції надихнула кураторку Оксану Гринів на створення виставкового проєкту «Монументальне мистецтво Святослава Гординського: начерки, рисунки, проєкти».

Святослав Гординський. Фото з https://uk.wikipedia.org
Святослав Гординський. Фото з https://uk.wikipedia.org

Зокрема, на виставці представлено по декілька підготовчих робіт на сюжети «Преображення Господнє» та «Розп’яття з пристоячими», які передували проєктам мозаїк собору Св. Софії в Римі. Над оздобленням цього собору маестро Гординський трудився близько 25 років.

Експоновані шкіци та проєкти монументальних розписів храмів доповнено текстами про їхню історію і місцезнаходження, про час і деякі подробиці праці С. Гординського над оздобленням інтер’єрів певних сакральних будівель.

Святослав Гординський
Святослав Гординський

В експозиції також показано проєкти іконостасів С. Гординського до двох каплиць у США і до церкви Св. Івана Хрестителя в Нью-Йорку. Ці роботи, як і рисунки до проєктів стінописів чи мозаїк, засвідчують високу майстерність художника, якому були під силу і вишукані, мініатюрних розмірів, малюнки, і монументальні розписи, що збагачують інтер’єри українських католицьких та православних церков у діаспорі.

Виставка триватиме до 28 лютого 2022 року.

Марина НЕВІДОМА

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.