Що робити, коли чуєте поблизу літак

5595
Повітряна атака
Повітряна атака

Події останніх годин вимагають від нас бути максимально обережними і уважними. Тому публікуємо кілька життєвих порад щоб вижити під час повітряної атаки.

Місце. У вас є всього кілька секунд. Падайте під стінку, тільки не навпроти вікна: під нього або в кут кімнати. Ідеальне укриття – вітальня або ванна без вікон, але якщо ви не дістанетесь туди за секунду-дві, падайте де стоїте і повзіть під стіну. Ні в якому разі не залишайтеся посередині кімнати: ви будете в межах конусу розльоту уламків скла та цегли з сусідніх будівель, а залізобетонні плити якщо і ламаються то, згідно законам фізики, навпіл падаючи на середину кімнати. Навіть у найгіршому випадку, якщо плита зламається, упавши під стіну, ви маєте шанс опинитися в повітряному кармані під плитою.

Поза. Як при віджиманні – обличчям вниз; руки зігнуті під корпусом, ноги максимально теж зігнути, щоб після обвалу була можливість піднятися під вагою уламків, або хоч трохи посунутись, зробивши повітряний карман. В положенні лежачи набоку або на спині піднятися ви не зможете. Ще й в обличчя прилетить щось.

Розтулити рота за закрити очі. Щоб уникнути баротравми, розтулити максимально рота. У відкриті очі, як мінімум, попаде пісок.

Після вибуху зачекати не менше хвилини – двох поки всі уламки упадуть: вони літають досить довго. Прислухайтеся чи не йде літак на другий захід. Потім піднімайтесь та допомагайте постраждалим та шукайте своїх сусідів, надавайте рятувальникам інформацію в якій квартирі скільки осіб було. Після авіаційного чи артилерійського удару по будинку обов’язково треба перекрити газ на весь будинок до приїзду газової служби, щоб убезпечити вторинний вибух від побутового газу.

Взято з Харківського пабліку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.