“Рожеві окуляри” від Олени Радковець, або доросла презентація юної авторки (відео)

963
Олена Радковець на презентації книги
Олена Радковець на презентації книги "Рожеві окуляри"

В п’ятницю, 8 червня 2018 року, в приміщені ЛОО Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (вул. Коперніка, 40а) відбулась презентація першої книги Олени Радковець під назвою “Рожеві окуляри”.

На презентацію книжки до зали палацу Сапіги, окрім батьків, які до слова нервували та хвилювалися більше за Олену, прийшли найближчі родичі, вже колишні однокласники, вчителі авторки та друзі батьків.

Книга Олени Радковець "Рожеві окуляри"
Книга Олени Радковець “Рожеві окуляри”

Сама юна письменниця трималася дуже впевнено, принаймні збоку таку виглядало, і щиро раділа кожному, хто переступав поріг зали. Особливо приємно було бачити стільки молоді, яка так серйозно обговорювала книжку і порівнювала її зі світовими літературними шедеврами різних часів та народів.

Презентація першої книги Олени Радковець під назвою “Рожеві окуляри"
Презентація першої книги Олени Радковець під назвою “Рожеві окуляри”

Модерував презентацію батько Олени, Іван Радковець, який світився від щастя і не мав сили всидіти на місці. Це й не дивно, адже це була його перша – перша презентація доньчиної книги.  Мама теж час від часу підстрибувала від щастя то коментуючи слова доньки, то ставлячи запитання.

Олена Радковець впевнено відповідала і влучно коментувала різні частини книги та ілюстрації, авторкою яких є теж вона.

Презентація першої книги Олени Радковець під назвою “Рожеві окуляри"
Презентація першої книги Олени Радковець під назвою “Рожеві окуляри”

“Мабуть для більшості людей середнього віку ця книжка буде не цікавою, оскільки я її створювала для своїх однолітків. Їм здасться, що головні персонажі є якимись нецікавими, вони не є позитивними, вони майже негативні і їхня поведінка є незрозумілою. Однак я створювала їх для того, щоб вони були душевними та зрозумілими для моїх однолітків, які, прочитавши цю книжку зроблять для себе надзвичайно важливі висновки, які допоможуть їм згодом”, – поділилася враженнями юна письменниця.

Презентація першої книги Олени Радковець під назвою “Рожеві окуляри"
Презентація першої книги Олени Радковець під назвою “Рожеві окуляри”

До слова, потрібно зазначити, що львівські видавництва дуже рідко видають книги на підліткові теми, ще й відповідного віку авторів. Трапляється таке приблизно один раз на два роки. І справа не у видавництвах – насправді брак авторів та цікавих творів.

Олена Радковець в цьому плані вигідно відрізняється, адже хоча “Рожеві окуляри” – це її перша книга, яка побачила світ у видавництві, але на черзі вже аж 5 закінчених і близько 7 на стадії завершення книжкових історій від  письменниці.

Батько на презентації книги “Рожеві окуляри” жартома поставив доньці план – щороку по одній книзі. Хто зна, можливо у Івана Радковця не такі вже й рожеві мрії і ця презентація була першої, але далеко не останньою.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.