«Римські канікули» у Львові тільки починаються

353
Юрій Ямаш. Рим. Фонтан Треві
Юрій Ямаш. Рим. Фонтан Треві

В п’ятницю, 28 вересня 2018 року,  о 17:00 у Proart Gallery (м. Львів, вул. Героїв УПА, 77) відбудеться відкриття персональної виставки львівського художника та мистецтвознавця Юрія Ямаша «Римські канікули». На виставці буде представлено цикл живописних робіт, що є основним напрямом його творчості.

Своєрідним поштовхом до їх написання стали відвідини автором Риму із персональним проектом «Artmessаge from Ukraine» у липні 2017 року.

Юрій Ямаш. Нічне життя Риму
Юрій Ямаш. Нічне життя Риму

“Я мешкав у готелі поблизу Колізею, тому міг постійно спостерігати за життям і ритмом вічного міста, фіксуючи це на папері. Час від часу у моїй пам’ті виринали розповіді про це місто із лекцій патріарха історії мистецтва Володира Овсійчука. Я був вражений від побаченого і намагався втілити на картоні якнайбільше емоцій та образів. Саме тому живописний пленер тривав від самого ранку, поки місто спить, аж до сутінок, коли вже не відрізнити кольору фарби на палітрі”, – розповідає Юрій Ямаш.

Художник працював над цим проектом у Римі протягом десяти днів та встиг написати близько 20 етюдів, 14 з яких були експоновані на одноденній виставці. Вже у Львові, серія «Римські канікули» була доповнена великоформатними роботами, в основі яких лежать найбільш цікаві, на думку автора, сюжети італійських вакацій.

Юрій Ямаш. Капітолійський пагорб
Юрій Ямаш. Капітолійський пагорб

“Назву запозичив із фільму Вільяма Вайлера з неперевершеною Одрі Гепберн у головній ролі”, – додає художник.

Юрій Ямаш ― художник, дизайнер, член Національної Спілки театральних діячів України; випускник Львівської національної академії мистецтв (1977 – 1982); доцент кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України; художник-декоратор Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької (2006 ‑2014); автор 9 монографій з історії мистецтва та архітектури, 104 наукових та науково-популярних публікацій; учасник міжнародних пленерів, 125 міжнародних, всеукраїнських та обласних виставок, серед яких 25 персональних. Роботи Юрія Ямаша знаходяться у музеях України, Румунії, Фінляндії, посольстві України при Святому Престолі у Ватикані, а також у приватних збірках України, Росії, Польщі, Бельгії, Канади, Ізраїлю, Англії, Німеччини, Франції, Болгарії та США.

Юрій Ямаш. Рим. Захід сонця
Юрій Ямаш. Рим. Захід сонця

Оглянути експозицію виставки художника та мистецтвознавця Юрія Ямаша «Римські канікули» можна у Proart Gallery (м. Львів, вул. Героїв УПА, 77) до 18 жовтня 2018 року.

Надія ТИСЛЮК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.