RECYCLED —виставка, що примандрувала з Каліфорнії до Львова (відео)

715
RECYCLED —виставка, що примандрувала з Каліфорнії до Львова

 Якщо ви давно не переживали вибух позитивних емоцій, так, що вас переповнює захват, то якраз час для дива — у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького 24 червня 2017 року презентували виставку творів української та американської мисткині світового масштабу Валентини Роєнко-Сімпсон (Каліфорнія, США) RECYCLED — „Повторний цикл“. Величезні полотна, які заполонюють зали, глибинна концепція творів, у які можна вдивлятися годинами, відчитуючи багатство інформації дають усвідомлення величності української культури та ще раз акцентують на унікальності наших митців. Виставка триватиме з 24 червня по 31 серпня 2017 року.

Мистецьку ретроспективу RECYCLED сформували майже чотири сотні робіт. До експозиції зокрема увійшли твори останніх років: „Права-Ява-Нава“, „Клітинна пам’ять“ і “„БАБА“. Кожен із п’яти залів музейного простору присвячено певному розділу із життя мисткині. Як зазначили в рецензії до виставки, вона винятковим чином поєднує інноваційне, захопливе розмаїття матеріалів і технік, володіння якими демонструє VALYA у своїх останніх роботах, із ранніми, народженими на рівні більш підсвідомого, інтуїтивного творчого процесу.

Ця подія знакова передовсім тим, що художниця вперше представляє свої роботи у Львові. RECYCLED дає можливість ознайомитися з творчістю Валентини Роєнко-Сімпсон від 1990-х років і аж до 2015 року. В творах мисткині відобразилася різна Україна: прадавня, як зв’язок між поколіннями, а також є роботи, на які надихнули буремні події в Україні 2013-14 років.

Валентина Роєнко-Сімпсон
Валентина Роєнко-Сімпсон

— Наша культура, трипілля, спадщина поколінь — вони такі могутні, що ми можемо покрити увесь світ. Українська нація надзвичайно сильна. Мене ніколи не залишала Україна. Своїми творами я доношу власне бачення життя, усвідомлення себе, хто я, власного світогляду, — наголосила художниця Валентина Роєнко-Сімпсон.

Вже в ході побудови експозиції в авторки виникло чимало ідей для нових проектів, тож незадовго буде можливість знову насолоджуватися свіжими проявами творчості мисткині.

— Ця виставка сконсолідована, як динамічний цілісний організм. У ній відображено культурно-антропологічне бачення і відчуття світу. Це антропологія етнічної пам’яті, — зауважив на відкритті експозиції мистецтвознавець, проректор Львівської національної академії мистецтв Роман Яців.

В рамках презентації виставки мистецтвознавці, друзі та колеги мисткині наголошували на тому, що мистецтво Валентини Роєнко-Сімпсон декларує те, що незалежно від засобів творення, найважливіше — це ідея, дух і концепція. А RECYCLED — це європейський приклад експозиції. Естетика подачі і якість демонструють високе мистецтво текстилю і оформлення експозиції. Це чудова мистецька школа для молодих художників.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.