Равликові хатинки стали мистецькими творами

841
Роботи художниці Софії Тимофеєвої. майстер-клас у "Бібліотеці на Ринку"

Справжній морський настрій 25 липня 2017 року впродовж усього дня панував у читальному залі Львівської обласної бібліотеки для юнацтва (Бібліотека на Ринку). Там відбувався незвичний майстер-клас талановитої художниці Софії Тимофеєвої. Мисткиня вчила дітей розмальовувати „хатинки“ равликів.

Учасники майстер-класу з розмальовання мушель Софії Тимофеєвої

Літо сприяє творчості, тож у „Бібліотеку на Ринку“ зійшлися і діти, і дорослі, щоб порелаксувати та навчитися створювати надзвичайну красу з равликових мушель.

Равликові “хатинки” Софії Тимофеєвої

Такий цікавий і незвичний майстер-клас провела відома художниця, реставратор та мистецтвознавець із Криму (м. Алупка) Софія Тимофеєва.

— Розмальовую мушлі равликів так давно, що вже навіть не пригадую, коли почала це робити. Так, ніби ми знайшли один одного. Равлики для мене є символом дому, бо вони ніколи не покидають своїх хатинок, а носять на собі. Зрештою, люди теж, як равлики, бо постійно думаємо про своїх рідних, свою сім’ю, дім. У мене є серії з різними орнаментами, поєднаннями кольорів. Кожна колекція присвячена чомусь — країнам, людям. Була навіть в чорно-золотих кольорах, присвячена Версачі. Ми робили цю колекцію в Криму разом із німецькими художниками та Сергієм Бєлих із Санкт-Петербурга. Він робив костюми зі зображеннями равликів, все довкола в нас було декоровано равликами.  Адже й насправді, вони є всюди, куди б ми не пішли: на городі, в саду, в лісі… та й равлик — це рух. Він повзе повільно, але постійно до своєї мети і не вміє повзти назад, — розповіла мисткиня.

Мисткиня Софія Тимофеєва вчить дітей розмальовувати мушлі равликів

Зі своїми роботами Софія Тимофеєва об’їздила значну частину Львівщини, а зараз равлики мандрують Львовом. І всюди художниця прагне поділитися своїм вмінням із іншими, а особливо з дітьми. Бо це заняття допомагає їм розвивати фантазію, бачення кольору, вчитися зосереджуватися, як, зрештою й дорослим, а ще — релаксувати.

Роботи художниці Софії Тимофеєвої

— Художниця прийшла сама до нас. І такі незвичні роботи нас настільки зацікавили, що виставка творів Софії, а це не лише мушлі, а й чудові морські пейзажі та квіткові композиції, пробула в нашому Історико-етнографічному музеї „Бойківщина“ у Самборі два місяці. Ця молода мисткиня має великий хист до живопису. Зрештою, вона з інтелігентної родини — батько також художник і багато років був директором Воронцовського палацу в Алупці, мама — науковець. Та й Софія добрий реставратор і мистецтвознавець. Зараз, через політичну ситуацію в країні, вже два роки проживає у Львові, здобуває фах екскурсовода, вчить українську мову, — наголосила директор Історико-етнографічного музею „Бойківщина“ у Самборі Роксолана Данчин, яка й ініціювала проведення майстер-класів у Львові.

Майстер-клас Софії Тимофеєвої з розмальовування мушель

— Майстер-класи, які Софія проводила і в нашому музеї збирали дуже багато відвідувачів. Для дітей особливо цікаво було те, що вони могли торкнутися експонатів, що для музею незвична практика. Нас так надихнула творчість цієї художниці, що цього року ми навіть Великдень зробили не на писанках, а на равликах і морському живописі. Майстер-класи були дуже цікаві. Важливо й те, що діти приходили з батьками і разом розмальовувати мушлі,  додала пані Роксолана.

Роботи художниці Софії Тимофеєвої

Найближчим часом у Львові відбудеться ще ряд виставок і майстер-класів художниці. Тож, стежте за анонсами й долучайтеся до творення прекрасного на равликових “хатинках”.

Довідка: Софія Тимофеєва народилася 1981 року в Ялті. У 1999-2005 роках навчалася у Санкт-Петербурзькому державному академічному інституті живопису, скульптури і архітектури ім. Рєпіна на факультеті мистецтвознавства. Організатор дитячих художніх і благочинних проектів у Алупці. 2011 року стала ініціатором проекту сучасного мистецтва „Художники на річці, на морі“.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.