Протистояння на «Стежці Шептицького» (відео)

1047
Протистояння на «Стежці Шептицького»

Усі ми добре пам’ятаємо життя й великі звершення великого Митрополита Андрея Шептицького. Але в рік його 150-річного ювілею виникло багато суперечок і конфліктів навколо способів вшанування світлої пам’яті нашого Світоча.

Усі знають про довготривалий конфлікт навколо спорудження пам’ятника Андрею Шептицькому у Львові. Донині триває запекла дискусія навколо доцільності чи не доцільності встановлення пам’ятника саме навпроти собору св. Юра. На жаль, «дочекалися» ми протистояння навколо імені Митрополита Андрея й у Винниках.

Громаду збурила робота зі спорудження, так званої, «Стежки Митрополита Шептицького» на прекрасній винниківській горі Шипшина. Саме там, за переказами старожилів Винник, у вільний час прогулювався світлої пам’яті Митрополит Андрей Шептицький.

Як стало відомо, задля вшанування світлої пам’яті Митрополита Андрея Шептицького, Львівська облрада прийняла рішення виділити майже півтори мільйона гривень на облаштування й благоустрою стежини, де він бував і відпочивав.

І нещодавно будівельники приступили до виконання робіт. На жаль, з’ясувалося, що про ці добрі задуми й наміри нічого не відомо мешканцям, які живуть біля знаменитої гори-красуні Шипшини. А розмах робіт їх не лише налякав, вони жахнулися. Адже будівельники не лише зрізали багато дерев, вони буквально знесли частину гори, зруйнувавши тим самим ландшафт. Люди почали боятися за свої домівки, за те, гора осипатиметься на їхнє житло, за те, що зміниться вся екосистема…

Люди також заскочені й неприємно вражені тим, що в такий важкий, воєнний час великі кошти з державного бюджету йдуть не на армію… А ще тамтешніх мешканців (вулиць Крушельницької, Пушкіна, Львівської, Руської) турбує те, що ці роботи приведуть до того, що в знаній у народі «Цісарській криниці» пропаде вода (а з неї живляться чимало помешкань цього стародавнього житлового району).

Вчора, 15 грудня, терпіння людей закінчилося. Вони запросили представників місцевої влади, будівельників і всіх ініціаторів спорудження згаданої стежки на відверту розмову.

Усі винниківчани, які живуть поблизу гори Шипшина, зазначали, що вони не проти вшанування пам’яті Митрополита Андрея. «Але не таким варварським способом, каліченням цієї прекрасної гори й природи!» – обурювалися люди.

«Ми проти помпезності, проти того, щоб бюджетні гроші витрачалися на шкоду громаді, краще віддайте їх в АТО, а світлу пам’ять Митрополита Андрея вшануйте, справді, стежкою, де він ходив і відпочивав, а не великою дорогою!» – гуділа обурена громада.

«Чому нам не було нічого відомо про ці роботи?» – питали мешканці.

Конфлікт надзвичайно загострився й обидві сторони вже не бажали слухати одна одну.

Заступник міського голови Винник Богдан Шустер і депутат Винниківської міської ради Ігор Тимець, які були присутні на цьому зібранні, робили все, щоб хоча б якось зупинити протистояння.

Нарешті, після довгих умовлянь й переконування, їм таки вдалося заспокоїти людей і домовитися про те, що на цій частині гори, де вже виконано великий об‘єм земляних робіт, громада дає дозвіл на їх завершення (бо тепер буде ще гірше, коли сніг і дощ почнуть розмивати зрушений грунт, який залишився без кущів і дерев). А щодо іншої частини стежини, то там негайно припинять всі роботи.

Для детальнішого обговорення цієї гострої ситуації, й пошуку шляхів виходу з неї, було домовлено ще раз зустрітися наступного понеділка в приміщенні Винниківської міської ради.

«Я ще раз наголошую, що громада не проти «Стежини Андрея Шептицького», ми проти руйнування ландшафту й природи, і проти цієї помпезності, які, як ми всі знаємо, дуже не любив Митрополит Андрей», – каже тамтешній мешканець, ветеран АТО, Ігор Банах.

«Дуже шкода, що вже зруйновано частину цієї чудової гори, а тут були стародавні кургани, – говорить депутат Винниківської міської ради Ігор Тимець.– І все зроблено без узгодження з громадою, зі спеціалістами. Мені дуже прикро, що ні ми, ні наші діти більше ніколи не побачать цієї красуні Шипшини такою, якою її колись бачив і милувався нею Митрополит Андрей Шептицький. На жаль, ця гора вже не виросте…».

Дуже багато зробив для залагодження гострої ситуації й заступник міського голови Винник Богдан Шустер.

«Скільки б ми тут не сперечалися, але треба шукати спільне рішення, – завершив довгу дискусію Богдан Шустер. – Пропоную всім підготуватися до конструктивної розмови й зустрітися наступного понеділка в приміщенні Винниківської міської ради. Сьогодні ми зійшлися на тому, що вже розпочаті роботи необхідно завершити, а далі лісову ділянку не чіпатимуть до вивчення цієї проблеми. Зважимо всі аргументи сторін і тоді приймемо остаточне рішення. Воно має бути лише на користь громаді. Бо ж і Митрополит Андрей нічого ніколи не руйнував, він у всьому був великим Будівничим».

Перед присутніми також виступили представник місцевої «Просвіти» Любомир Білоус, скульптор Юліан Савко і автор ідеї, так він сказав про себе, Сергій Сухин.

Ось такою виявилася сьогоднішня зустріч громади з посадовцями й громадськими діячами. Чекатимемо результатів наступної зустрічі. Дуже хочеться вірити, що світла пам‘ять Митрополита Андрея не роз‘єднуватиме винниківчан, а дозволить тільки покращити благоустрій і ситуацію у Винниках.

Володимир ГАВРИЛІВ

Джерело:  http://plus.lviv.ua/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.