Презентація книги про місцевий футбол – непересічна подія для Болехова

1141
Обкладинка книги «Футбольні обрії Болехова». Світлина Ярослава Багрила
Обкладинка книги «Футбольні обрії Болехова». Світлина Ярослава Багрила

7 квітня в Музеї історії Болехова імені Романа Скворія на Івано-Франківщині відбулася презентація книги «Футбольні обрії Болехова», автором якої є уродженець цього міста, медик за фахом, львів’янин Юрій Гнатишак.

Його родовід має стосунок до греко-католицького духовенства. Серед членів родини Гнатишаків в XX ст. були також науковці, журналісти, діячі національно-визвольного руху в Західній Україні. Юрій Гнатишак має досвід громадської роботи − в 1991-2003 роках був головою львівського центру Суспільної служби України  та її екзукутивним директором в західному регіоні.

Слово на презентації має автор п. Юрій Гнатишак. Світлина Ярослава Багрила
Слово на презентації має автор п. Юрій Гнатишак. Світлина Ярослава Багрила

Любов до рідного міста Болехова Юрій Гнатишак проявив у дослідницькій і письменницькій праці. Його попередні об’ємні книги вийшли у видавничому відділі Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича – «Слова з Болехова» (Львів, 2017) та «Болехівські бувальщини» (Львів, 2021) і відтворили мовний світ та етнографічні особливості цього краю. Ці праці відзначені фахівцями як такі, що написані на високому рівні.

І власне третя книга – про футбол в Болехові – відкриває інші грані цієї унікальної прикарпатської місцевості. Презентація книги «Футбольні обрії Болехова» об’єднала як місцевих футболістів, так й інтелігенцію міста, які позитивно відгукувалися про це видання. Анатолій Ткач виконав власну пісню «Болехівські Карпати», а Ярослав Кіцул прочитав гумореску Павла Глазового «Як куми футболістами були».

Вступне слово має директорка Музею історії Болехова імені Романа Скворія п. Оксана Півень. Світлина Ярослава Багрила
Вступне слово має директорка Музею історії Болехова імені Романа Скворія п. Оксана Півень. Світлина Ярослава Багрила

Як зазначила у вступному слові на презентації п. Оксана Півень, директор болехівського музею, причиною виходу цієї книги став великий масив матеріалу про місцевий футбол. Він був зібраний болехівчанами різних поколінь, а систематизував його названий автор. «Це книга, в якій вперше висвітлено історичні віхи розвитку цього виду спорту в болехівському краї (1950-1990-ті роки), вона містить інтерв’ю у формі розділів з гравцями місцевої команди різних генерацій», − зазначила п. Оксана.

Потім слово мав автор, який поділився тим, як народився задум про написання окремої книги про болехівський футбол. Початково був намір написати окремий розділ до «Болехівських бувальщин», але матеріалу ставало все більше завдяки проведеним інтерв’ю із гравцями «Буревісника». Окремо систематизував автор і список гравців різних поколінь. І такий спосіб «народилася» розвідка про місцевий футбол, яка, на переконання Ю. Гнатишака, стане цеглинкою в плекання історичної пам’яті Болехова.

Учасники презентації дискутують довкола теми презентованої книги. Світлина Ярослава Багрила
Учасники презентації дискутують довкола теми презентованої книги. Світлина Ярослава Багрила

На сторінках книги авторства Ю. Гнатишака можна прочитати їхні думки та спогади про традиції, набутий футбольний досвід, особливості «магії» цієї гри. Видання, що містить 212 сторінок, широко ілюстроване світлинами – близько 160 фотографій з життя м. Болехова різних періодів.

Болехівська футбольна команда, створена ще в міжвоєнний період, мала першу назву «Буревісник», а теперішня назва (з 1989 року) – «Карпати». Подячне слово автору на презентації  у болехівському музеї мав також її головний тренер – Ярослав Бунчак, який допомагав йому разом із Євгенjv Савчином записувати інтерв’ю в болехівчан. Значну допомогу в ідентифікації дійових осіб з історії і сучасності футболу м. Болехова на світлинах надав автору Нестор Латик, директор місцевої ДЮСШ.

Ігор СКЛЕНАР

1 коментар

  1. Болехівська футбольна команда, створена ще в міжвоєнний період, мала першу назву «Буревісник»

    Перша футбольна команда в Болехові була створена ще за Польщі під дахом парамілітарної організації “Związek Strzelecki” і мала відповідну назву “Strzeleс”. А “Буревісник” з’явився вже у 50-их роках.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.