Працівники Олеського замку звернулися до Порошенка за порятунком

1828
Олеський замок. Фото: bigtravel.in.ua
Олеський замок. Фото: bigtravel.in.ua

Працівники музею-заповідника “Олеський замок” звернулися з відкритим листом до Президента України Петра Олексійовича Порошенка з проханням захистити їх від тиранії та деспотизму директора Львівської Національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Тараса Возняка, повідомляє Музейний простір.

Президенту України
п. Порошенку П.О. 

від працівників Музею
“Олеський замок”

Лист – звернення 

Я, Сабодаш Тетяна Олексіївна, головний хранитель музею – заповідника  “Олеський замок”, відділу Львівської національної галереї мистецтв ім. Б.Г. Возницького, звертаюсь до Вас від імені працівників музею по допомогу та захист.

Справа в тому, що відколи у Львівській національній галереї мистецтв призначили нового директора  – Возняка Т.С. – тут відбуваються дивні речі. Під приводом проведення реорганізації в музеї почалася травля працівників, безпідставне звільнення з роботи та звинувачення в крадіжках, підміні експонатів, корупції.

Тепер дійшла черга і до працівників “Олеського замку”, так, зокрема завідуючого замком Соломку Р.П. звинувачують у зникненні монет, мене, Сабодаш Т.О. , головного хранителя музею ( стаж – понад 40 років),  звинувачують у підміні музейних експонатів. Усі пред’явлені мною документи засвідчують, що це є груба фальсифікація, брехня, але на нинішнього директора це не діє, бо він собі поставив за мету оновити “корупційний” склад музейних працівників.

Люди бояться вголос сказати слово, бо будуть звільнені з роботи. Олесько – це невеличке містечко і, крім замку, роботи не знайти.  Шановний Міністр культури Є. Нищук прекрасно знає про полювання на відьом в Галереї, про недопустимий як для музею психологічно-моральний клімат, направлений на знищення галерейного колективу.  Численні виступи, звернення, прес-конференції львівської інтелігенції нічого не дають. “Цар” продовжують засідати на троні і ганити усіх підряд “корумпованих” працівників (звичайно, окрім наближених).

Виникає питання – хто уповноважив людину, яка відверто використовує своє службове становище, розправлятися з музейними професіоналами?

Ось короткий список людей, яких звільнили:
Пшик В. – заступник директора з наукової роботи;
Мокрій Р. – зав. реставраційними майстернями;
Корнєєва Г. – завідуюча комплексом “Русалка Дністрова”;
Гупало Н. – завідуюча замком у Золочеві.

Це люди, які пропрацювали в галереї від 20 до 40 років, це професіонали, які завжди стояли на сторожі музейних цінностей!

Що ж у нас відбувається? Може повернулись часи сталінських репресій, коли людей оббріхували,  називаючи ворогами народу?! А може Возняк Т.С. взяв собі за дороговказ методу “справедливой” Росії (адже він політолог, а не музейник), яка безпідставно та безкарно звинувачує і судить українців???

Може досить займатися шантажем працівників, а глянути хоча би одним оком на господарський стан Олеського замку, де скоро заваляться всі дахи і повилітають гнилі вікна??

Ми, колектив Олеського замку, віримо, що живемо в демократичній, правовій державі і сподіваємось на те, що отримаємо захист нашої професійної честі і гідності у своїй державі, а не в Європейському суді.

Виникає питання – чи має моральне і юридичне право така людина (на яку до того ж вже заведено декілька судових справ) очолювати відомий музейний заклад, знану духовну інституцію??

Ми, звичайні музейники і громадяни України,  безапеляційно віримо, що єдиною людиною, яка здатна зупинити це свавілля, є Ви – наш Президент, якого ми обирали.

З повагою, від імені колективу Олеського замку, Сабодаш Т.О.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.