“Поштівка зі Львова” Ігора Філатова запрошує в “Штуку”

2180

Цими дня, а точніше з 2 по 30 вересня у приміщенні кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) експонується виставка Ігора Філатова “Поштівка зі Львова”. Кореспондент Фотографій старого Львова зустрівся з фотомитцем і дізнався більше про цю унікальну виставку новітньої львівської поштівки.

До слова, поштівки, що сподобалися, можна придбати для власної колекції чи в подарунок одразу ж  в кав’ярні-галереї «Штука».

Пане Ігоре, скажіть, як Ви дійшли до фотографії?

– Насправді у мене батько був фанатом фотографії і хата у мене була завалена світлинами. Він був слюсарем 6 розряду, працював на дослідному заводі і можливо у  знимках його цікавила більше технічна сторона, бо художньої фотографії він не робив. Але архітектуру він фотографував розкішно. Робив чорно-білі фото, без півтонів, досить контрастні в лініях. У нас були такі великі папки, шафа була завалена знимками. Мама їх періодично перебирала та викидала, а він все друкував і друкував.

Ігор Філатов
Ігор Філатов

А потім, коли я вже почав працювати, то для роботи потрібно було фіксувати об’єкти і ми придбали першу цифрову фотокамеру. І коли я взяв цей фотоапарат в руки, то почав з ним спати. Поки розбирався, то постійно фотографував, без перерви.  От з того часу, а це вже десь років 7, я з фотоапаратом не розлучаюся.

Що любите фотографувати?

– Спочатку пробував щось строге. Якісь тріщини в стінах, решітки на вікнах, щось таке похмуре. А вже пізніше зрозумів, що фотографувати котиків в сонячному світлі — це прекрасно. (сміється)

Представлена виставка — це фотопоштівка. А чому саме поштівка?

– Знаєте, є люди, які навіть зараз пишуть листи. Принципово, на папері, від руки, пакують їх у конверти і пропагують такій спосіб комунікації. Насправді, я не ставив собі за ціль створення поштівки, як комерційної речі, щоб десь її продавали. Просто я періодично фотографую Львів, а ще мені дуже подобається процес зістарення фото. І от є світлини, які мені нагадують щось з минулого, не мають знаків сучасності чи володіють лишень натяком на сучасність, і власне з таких фото сформувалася ідея такої собі ретро-поштівки.

Плануєте робити серії поштівок чи це просто такі окремі, настроєві моменти?

– Насправді, в мене є серія поштівок, зокрема на фейсбуці альбом, який так і називається “Поштівки”, де є дуже багато фото, адже я завжди з фотоапаратом. Оскільки, якщо я не візьму його з собою, то завжди відбувається щось цікаве.

Для Вас фотографія це просто хобі, чи бізнес?

– Певний час я займався весільною фотографією, але воно виснажує, випалює зсередини. Коли робиш тисячі фотографій за отих пару годин чи день, а потім їх перебираєш, відсіюєш, обробляєш і це, насправді, дуже втомлює. От я і сказав собі, що цим займатися не буду, бо певно то не моє. Хоча люблю ловити живі моменти, яких є багато на тому ж весіллі. Але люди не завжди розуміють, більше люблять постановочні фото.

– Я маю рекламну фірму, займаюсь дизайном. Тобто, в принципі, маю роботу, яка мене годує. А фотографія — це моє хобі.

Можливо маєте, якісь незвичні, нестандартні виставкові фотопроекти?

– У мене є виставка, яку я, приблизно роки три-чотири тому,  возив на показ у Рівне. Вона дуже там  сподобалася.  Зокрема тим, що вона специфічна — знята на експозицію 1/6, все трішки змазане, але за рахунок того з’являються дивні, цікаві речі.

Опісля цієї виставки, які плани на майбутнє?

– Хотів би зробити виставку про Львів, або виставити частину моїх робіт у великому форматі. Треба подумати, пошукати щось цікаве. Але наразі конкретних планів я не маю.

Насправді Пан Ігор не хотів відкривати свої плани, але згодом, після філіжанки запашної кави, ми розговорилися і я дізнався про ті приємні несподіванки, котрі митець планує зробити львів’янам найближчим часом. Але, на жаль, я теж не маю права про них розповідати, принаймні зараз…

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.