“Поштівка зі Львова” Ігора Філатова запрошує в “Штуку”

2353
"Поштівка зі Львова" Ігора Філатова запрошує в "Штуку"

Цими дня, а точніше з 2 по 30 вересня у приміщенні кав’ярні-галереї «Штука» (вул. Котлярська, 8) експонується виставка Ігора Філатова “Поштівка зі Львова”. Кореспондент Фотографій старого Львова зустрівся з фотомитцем і дізнався більше про цю унікальну виставку новітньої львівської поштівки.

До слова, поштівки, що сподобалися, можна придбати для власної колекції чи в подарунок одразу ж  в кав’ярні-галереї «Штука».

Пане Ігоре, скажіть, як Ви дійшли до фотографії?

– Насправді у мене батько був фанатом фотографії і хата у мене була завалена світлинами. Він був слюсарем 6 розряду, працював на дослідному заводі і можливо у  знимках його цікавила більше технічна сторона, бо художньої фотографії він не робив. Але архітектуру він фотографував розкішно. Робив чорно-білі фото, без півтонів, досить контрастні в лініях. У нас були такі великі папки, шафа була завалена знимками. Мама їх періодично перебирала та викидала, а він все друкував і друкував.

Ігор Філатов
Ігор Філатов

А потім, коли я вже почав працювати, то для роботи потрібно було фіксувати об’єкти і ми придбали першу цифрову фотокамеру. І коли я взяв цей фотоапарат в руки, то почав з ним спати. Поки розбирався, то постійно фотографував, без перерви.  От з того часу, а це вже десь років 7, я з фотоапаратом не розлучаюся.

Що любите фотографувати?

– Спочатку пробував щось строге. Якісь тріщини в стінах, решітки на вікнах, щось таке похмуре. А вже пізніше зрозумів, що фотографувати котиків в сонячному світлі — це прекрасно. (сміється)

Представлена виставка — це фотопоштівка. А чому саме поштівка?

– Знаєте, є люди, які навіть зараз пишуть листи. Принципово, на папері, від руки, пакують їх у конверти і пропагують такій спосіб комунікації. Насправді, я не ставив собі за ціль створення поштівки, як комерційної речі, щоб десь її продавали. Просто я періодично фотографую Львів, а ще мені дуже подобається процес зістарення фото. І от є світлини, які мені нагадують щось з минулого, не мають знаків сучасності чи володіють лишень натяком на сучасність, і власне з таких фото сформувалася ідея такої собі ретро-поштівки.

Плануєте робити серії поштівок чи це просто такі окремі, настроєві моменти?

– Насправді, в мене є серія поштівок, зокрема на фейсбуці альбом, який так і називається “Поштівки”, де є дуже багато фото, адже я завжди з фотоапаратом. Оскільки, якщо я не візьму його з собою, то завжди відбувається щось цікаве.

Для Вас фотографія це просто хобі, чи бізнес?

– Певний час я займався весільною фотографією, але воно виснажує, випалює зсередини. Коли робиш тисячі фотографій за отих пару годин чи день, а потім їх перебираєш, відсіюєш, обробляєш і це, насправді, дуже втомлює. От я і сказав собі, що цим займатися не буду, бо певно то не моє. Хоча люблю ловити живі моменти, яких є багато на тому ж весіллі. Але люди не завжди розуміють, більше люблять постановочні фото.

– Я маю рекламну фірму, займаюсь дизайном. Тобто, в принципі, маю роботу, яка мене годує. А фотографія — це моє хобі.

Можливо маєте, якісь незвичні, нестандартні виставкові фотопроекти?

– У мене є виставка, яку я, приблизно роки три-чотири тому,  возив на показ у Рівне. Вона дуже там  сподобалася.  Зокрема тим, що вона специфічна — знята на експозицію 1/6, все трішки змазане, але за рахунок того з’являються дивні, цікаві речі.

Опісля цієї виставки, які плани на майбутнє?

– Хотів би зробити виставку про Львів, або виставити частину моїх робіт у великому форматі. Треба подумати, пошукати щось цікаве. Але наразі конкретних планів я не маю.

Насправді Пан Ігор не хотів відкривати свої плани, але згодом, після філіжанки запашної кави, ми розговорилися і я дізнався про ті приємні несподіванки, котрі митець планує зробити львів’янам найближчим часом. Але, на жаль, я теж не маю права про них розповідати, принаймні зараз…

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.