Помер відомий мистецтвознавець Василь Откович

325
Василь Откович

На 67-му році життя відійшов у вічність Василь Петрович Откович. Про це інформує Департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОДА.

Василь Петрович усе своє життя присвятив розвитку національної культури, вихованню талановитої творчої молоді. Його вагомий особистий внесок у збереження української культурної спадщини спричинився до здобуття високого авторитету серед широкого кола громадськості та мистецького середовища. Добра, чуйна людина, завжди допомагав іншим, всією душею прагнув бути корисним українському суспільству.

Василь Откович – кандидат мистецтвознавства, доцент, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України. Він відомий в Україні дослідник народного іконопису, автор монографій, альбомів, наукових каталогів, численних публікацій, присвячених питанням давнього і сучасного мистецтва, а також проблемам музейної справи та мистецької освіти.

Директор Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша Василь Откович
Василь Откович

Василь Откович – організатор та провідник культурно-мистецького життя Львова. Тридцять років присвятив музейній галузі в Україні. Зокрема, упродовж 1990-1994 рр. очолював Музей етнографії та художнього промислу НАНУ, у 1994-2001 рр. – директор Національного музею у Львові. У 2001-2002 рр. обіймав посаду начальника управління культури Львівської облдержадміністрації. З 2003 року – директор Львівського коледжу декоративного й ужиткового мистецтва ім. Івана Труша. З 2004 року завідував кафедрою візантології Львівського національного університету ім. І. Франка, з 2005 року перебував на посаді в. о. професора Львівської національної академії мистецтв.

Про час і місце прощання з Василем Петровичем Отковичом буде повідомлено додатково.

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.