Побили і застрелили ‒ у селі знайшли тіло письменника

465
Юрій Липа

Письменника та лікаря Юрія Липу по-звірячому вбили агенти НКВС 20 серпня 1944-го. Чоловік був одним із визначних ідеологів українського націоналізму.

Ще 1940-го він став одним із організаторів Українського Чорноморського інституту у Варшаві. Вивчав політичні та економічні проблеми, що можуть постати перед Україною після здобуття нею незалежності. Присвятив цій проблемі близько 40 наукових праць і розробив свою Чорноморську доктрину.

Згідно з нею, усі країни, що мають вихід до Чорного моря, повинні об’єднатись в один політичний блок, де головною буде Україна. Обґрунтовував це найбільшою територією, населенням та українською працелюбністю. У його ідеї Україна – це склепіння всього регіону.

Геополітична доктрина та місце в ній України викладена Юрієм Липою
Геополітична доктрина та місце в ній України викладена Юрієм Липою

1943-го Липа переїхав на Львівщину та приєднався до руху опору ОУН. Працював лікарем і готував медиків для підпілля. Згодом переїхав до селища Іваники на Яворівщині, де сам працював лікарем. У шпиталі його помітили та впізнали агенти НКВС. 19 серпня 1944-го схопили та вивезли до найближчого села Шутова Яворівського району. Там спочатку катували, а потім застрелили. 10 жовтня 1945-го Юрію Липі присвоєно ступінь полковника УПА.

Джерело: Gazeta.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.