П’ять готелів Львова збудованих за совєтів

3880
П'ять готелів Львова збудованих за совєтів

Ні для кого не секрет, що Львів місто туристичне. А щоб туристи добре почувалися та відпочивали потрібне місце для ночівлі. Зараз можна знайти багато інформації про готелі, що діяли у Львові в кінці ХІХ – першій третині ХХ ст. Ми ж сьогодні хочемо розповісти читачам Фотографій Старого Львова про п’ять готелів, які були збудовані в радянський період.

Львів. Готель "Львів". Фото Г. Угриновича. Поштівка 1968 року
Львів. Готель “Львів”. Фото Г. Угриновича. Поштівка 1968 року

Готель «Львів» (проспект Чорновола, 7).

Восьмиповерхова будівля у стилі конструктивізму споруджена на частині площі Зернової у 1965 р. за проектом архітекторів Анатолія Консулова, Павла Конта та Людмили Нівіної, котрі значно переробили типовий проект на 400 місць розширивши його прибудовою до вмістимості 685 місць.

«Львів» є одним з найбільших готелів. Після зведення користувався великою популярністю серед гостей міста. Особливою прихильністю відзначався в туристів із Середньої Азії та Сходу. Про це свідчить його неформальна назва – “Кавказька полонянка”.

Під час проведення у Львові Євро 2012 у готелі «Львів» проживали працівники підрозділів поліції Португалії, Данії та Німеччини.

Готель "Дністер". Фото Є. Гаврилова. Видавницво "Плакат". Москва, 1989 р.
Готель “Дністер”. Фото Є. Гаврилова. Видавницво “Плакат”. Москва, 1989 р.

Готель «Дністер» (вул. Матейка, 8)

Збудований поряд з парком ім. Івана Франка, на ділянці, де в кінці ХІХ ст. розташовувалися павільйони в яких Ян Стика та Войцех Коссак малювали фрагменти Рацлавицької панорами, яка згодом була представлена на  Крайовій виставці. У  1950-1960-х рр. тут розташовувався спортмайданчик з тенісними кортами профтехучилища  № 12.

Готель «Дністер» зводили впродовж  1980-1982 рр. за індивідуальним проектом архітекторів Людмили Нівіної, Анатолія Консулова. Ярослава Мастила у стилі радянського модернізму.

Будівля 10-поверхового готелю головним фасадом повернута в бік парку. Житлові поверхи вирішені у формі скляного вітража, розчленованого обличкуванням з алюмінію. Завершена споруда критою терасою.

Під час VI зустрічі Президентів країн Центральної Європи, у травні 1999 року, в готелі «Дністер» гостювали президенти учасники Саміту.  Також тут проживала перша леді США Гілларі Клінтон у листопаді 1997 року під час свого офіційного візиту до Львова. А у червні 2001 року під час відвідин Львова понтифіком Іваном Павлом ІІ тут зупинялись кардинали Папської свити .

Готель "Турист". Фото Є.Архипця. Видавництво "Мистецтво", 1979 р.
Готель “Турист”. Фото Є.Архипця. Видавництво “Мистецтво”. Київ, 1979 р.

Готель «Турист» (вул. Є.Коновальця, 103)

Збудований у 1970 р. за проектом архітекторів І.Ланька та К. Лещинської дев’ятиповерховий готель на 360 місць. Об’єм будівлі з чіткими вертикальним і горизонтальними членуваннями та навісними лоджіями. До споруди готелю прибудований асиметрично одноповерховий зал ресторану.

Готель "Власта"
Готель “Власта” (фото: https://lviv.virtual.ua/)

Готель «Власта» (вул. Клепарівська, 30)

Зведений у 1976 р. за проектом архітекторів “Воєнпроекту” Олександра Гуковича та Алли Симбірцевої. 12-поверховий готель був розрахований на 157 номерів, три поверхи займав офіцерський гуртожиток.

У 1973-1979 роках командувачем військами Прикарпатського воєнного округу був генерал В. Варєнніков (1923-2009). У 1978 р. з нагоди 55-річчя він отримав звання генерала армії, в готелі для святкування цієї ювілейної дати облаштували ресторан, було виконано ряд декоративно-художніх робіт.

Початково готель мав назву «Росія», яку у 1990-х роках було змінено на сучасну – «Власта». Це 12-поверхова будівля з вбудовано-прибудованим двоповерховим рестораном. Проектом планування ділянки передбачалося  будівництво ще одного  високого об’єму готелю, але ця пропозиція не була реалізована.

Готель "Супутник"
Готель “Супутник” (фото: Вікіпедія)

Готель «Супутник» (вул. Княгині Ольги, 116)

Споруджений як частина комплексу будівель (1980-ті рр.) за проектом архітекторів Зіновія Підлісного, Василя Каменщика, Юлії Верблян та Віталія Петелька. Початково задуманий як громадський центр південного житлового району комплекс включав у себе будівлі універмагу «Львів», АТС-63/64 , готель «Супутник», будинок культури ЛАЗу (недобудований).

Збудували семиповерховий готель  «Супутник» у 1987 р. за проектом архітектора Віталія Петелька, за який інститут «Укрзахідцивільпроект» нагородили дипломом Держбуду та Спілки архітекторів  України.

І на останок. У кінці 1980-1990-х роках у Львівському філіалі «Дніпроміст» велося проектування 14-поверхового готелю «Інтурист», що мав постати на вул. Варшавській, на осі сучасного проспекту Чорновола. Проте погоджена проектна документація не була реалізована через брак коштів.

Софія ЛЕГІН

Джерела:

  1. Архітектура Львова: Час і стилі: ХІІІ-ХХІ ст./ Упорядник і науковий редактор Ю.О. Бірюльов. – Львів: Центр Європи, 2008
  2. Мельник Ігор. Довкола Високого Замку шляхами й вулицями Жовківського передмістя та північних околиць міста Львова. – Львів: Апріорі, 2010
  3. Мельник І. Львівський Новий Світ та південні околиці Королівського столичного міста Галичини від Святого Юра до Наварії. – Львів: Центр Європи, 2014.
  4. http://www.lvivcenter.org/
  5. https://hotel-lviv.com.ua/
  6. https://uk.wikipedia.org/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.