Один куб, 60 картин і багато львів’ян, або “Вільні” знову дивують

754
Мистецький проект «АРТ-КУБ»
Мистецький проект «АРТ-КУБ»

В четвер, 28 червня 2018 року, на площі перед Львівською Оперою ВГО «Вільні» і Арт-простір Едем презентували мистецький проект «АРТ-КУБ». Масштабну споруду у формі куба, наповнену картинами та скульптурами сучасних українських митців демонструють в самому центрі Львова.

Мистецький проект «АРТ-КУБ»
Мистецький проект «АРТ-КУБ»

Величезна конструкція зі сценічних риштувань, завширшки і заввишки 6 метрів, наповнена понад 60-ма картинами. Особливого вигляду споруда набуває ввечері, коли 30 світлових елементів за допомогою таймера почергово підсвічуватимуть певну групу картин та спонукають сприймати об’єкти мистецтва по-новому.

Мистецький проект «АРТ-КУБ»
Мистецький проект «АРТ-КУБ»

 

«Ми хочемо, щоб “АРТ-КУБ” – це був простір, де кожен,  чиї погляди співпадають з нашими, міг висловити свою думку.  На цей куб у нас досить багато робіт. Я пам’ятаю, як ми збирали роботи для першого кубу.  Хтось хотів давати роботи, хтось – ні, але за рік більш як півтора мільйона людей ці роботи подивилися.

Олександр Ховпун
Олександр Ховпун

В зв’язку з  погодними умовами ми відбираємо роботи, що є більш стійкими до тих погодних умов, які є у Львові. Але хочу сказати,що це вже 5 куб і завжди були погані погодні умови. Але це добре,бо коли йде дощ, то всі ховаються в куб”, – зазначив куратор проекту Олександр Ховпун на прес-конференції з нагоди відкриття проекту.

Куратори Івона Лобан і Олена Жеребецька
Куратори Івона Лобан і Олена Жеребецька

У проекті беруть участь прогресивні молоді митці Західної України – Олена Жеребецька, Соломія Ковтун, Лесь Панчишин, Руслан Грабар, Петро Романчук та інші. Концепт проекту передбачає висвітлення ролі художника як творця майбутнього суспільства. Його твори стають світочем та поштовхом до культурних і соціальних трансформацій.

Мистецький проект «АРТ-КУБ»
Мистецький проект «АРТ-КУБ»

Зазначимо, засновниця проекту «Арт-куб» та Арт-простору Edem Ольга Філатова вже другий рік проводить подібні події містами України. Минулого року «АРТ-КУБ» став відкриттям для молодих митців та цілий рік знайомив українців з молодими творцями, мандруючи країною. Автори проекту об’єднали найталановитіших людей мистецтва Західної України та створили нову фундацію – «Вільні» та Арт-простір Edem.

Ольга Філатова
Ольга Філатова

“Ми ніколи не знаємо , яким куб буде в фіналі. Це як живий організм, який складається з певних інтенцій, ініціатив. Художники приносять свої роботи і завдяки художній групі, яка приймає рішення, проект набуває візуалізації. Але є певні розширення, які керують цим процесом”, – сказала голова правління арт-фундації «Вільні» Ольга Філатова на прес-конференції з нагоди відкриття проекту.

Мистецький проект «АРТ-КУБ»
Мистецький проект «АРТ-КУБ»

Також, в Арт-просторі відбуваються щорічні пленери, де натхненні спокоєм і гармонією художники трансформують світогляд, виражаючи його у продуктах творчості.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.