«Новий світ» Кшиштофа Зайонца, або зустріч на 13-му «Мості культури»

500
«Новий світ» Кшиштофа Зайонца, або зустріч на «Мості культури»

3 березня 2016 року, в Мистецькій галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18) відбулось відкриття чергової виставки в рамках проекту «Міст культури». Цього разу відвідувачі мали можливість з роботами члена Спілки польських фотомитців Кшиштофа Зайонца в циклі світлин «Новий світ».

Наталя Космолінська
виставка Наталя Космолінська

Вела презентацію виставки відомий львівський мистецтвознавець Наталя Космолінська, вона привітала всіх присутніх з цією видатною подією з культурному житті не тільки Львова але й українського та польського народів. Далі Наталія запросила до слова Консул РП у Львові,  пані Сильвію Андухар-Пєховску.

Консул РП у Львові, Сильвія Андухар-Пєховска.
Консул РП у Львові, Сильвія Андухар-Пєховска.

Пані консул привітала всіх від імені Генерального консульства Речі Посполитої у Львові, та сердечно подякувала всім за таку активну підтримку мистецького проекту “Міст культури”, який відбувається уже в тринадцяте. Також пані консул висловила надію що наша співпраця буде продовжуватися і наступні наші спільні проекти будуть викликати ще більший інтерес.

Директор БХВ у м. Кєльц, Станіслава Захарко-Лаговска.
Директор БХВ у м. Кєльц, Станіслава Захарко-Лаговска.

Пані Станіслава Захарко-Лаговска, директор БХВ у м. Кєльц, котра власне виступає куратором виставки, зазначила що вона вже давно відчуває себе у Львові як дома, настільки теплий прийом влаштовують тут тим виставкам, котрі вона привозить.

Доктор мистецтвознавства Орест Голубець
Доктор мистецтвознавства Орест Голубець

Доктор мистецтвознавства Орест Голубець звернув увагу на те, що культурний міст, це один зі шляхів України в Європейський союз і укріпляти його потрібне, причому з обох боків.

“То що ми будуємо міст культури і продовжуємо його будувати – це величезна справа. І завдяки Генеральному Консульству, мітс кльутри дуже справно працює і якраз з польської сторони є дуже добре розуміння що культура, мистецтво – це є основне що нас може з’єднати,” – зазначив Зокрема пан Орест.

Кшиштоф Зайонц
Кшиштоф Зайонц

Кшиштоф Зайонц – член Спілки польських фотомитців (з 2014 року заступник голови, a з 2015 голова Свентокшиського округу СПФ), член Фотоклубу РП Спілка митців та Fédération Internationale de I’Art Photographique. Народжений у 1962 р. в місті Кєльце. Випускник Свентокшиської політехніки. У 2014 році отримав звання Artiste FIAP, a у 2015 році звання Excel­lence FIAP (The International Federation of Photo­graphic Art). Його роботи експонувалися на більш ніж 80 Міжнародних Салонах Фотомистецтва у 29 країнах.

На рахунку Кшиштофа Зайонца чотири персональні виставки та дев’ятнадцять колективних виставок. Лауреат кількадесяти фотоконкурсів. У 2015 році брав участь у виставках: Afar Варшавського фестивалю фото-мистецтва, Між людьми в Ягелонському університеті у Кракові і «Арт-еко» в Галереї Інтеріор у місті Кельце. Свої роботи представляв на IX Національній бієнале фотографії Кохати людину в Освенцімі та КІБЕРФОТО 2015 у місті Ченстохова. Для участі в міжнародному фотопроекті «FIAP in my heart forever» отримав Почесний Диплом. На конкурсі «Кєлецьке інакше 2015» отримав ІІ премію та нагороду. У 2015 році був лауреатом Міждисциплінарного художнього конкурсу «Провесінь 38», лауреатом BZ WBK Press Photo 2015 (ІІІ премія) і лауреатом Grand Press Photo 2015 (II премія). На XVIII бієнале фотоплакату у місті Плоцьк отримав Бронзову медаль Фотоклубу РП. Співавтор фотографії для альбому «50/50/50» БХВ Кєльце 2015.

Кшиштоф Зайонц співорганізатор і комісар фото-пленеру «Арт-еко» у місті Тарчек 2015. Член журі конкурсу «Обличчя мого міста 2015» і Голова журі конкурсу «Життя прекрасне 2015». У 2015 році в національному відборі учасників став Представником Польщі у World Photographic CUP 2016 в чотирьох категоріях.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.