Нотний збірник «Василь Безкоровайний. Вокальні твори» презентували в музичному салоні дому Соломії Крушельницької (відео)

1725
Нотний збірник «Василь Безкоровайний. Вокальні твори» презентували в в музичному салоні дому Соломії Крушельницької

У вівторок, 14 червня 2016 року,  в приміщенні Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові (вул. С. Крушельницької, 23) відбулась презентація нотного збірника “Василь Безкоровайний. Вокальні твори”. Почесними гостями цієї події стали онуки Василя Безкоровайного – Рома Стецьків-Лонґ і Андрій Стецьків з США, модератором вечора була Роксоляна Пасічник – старший науковий працівник музею.

Онуки Василя Безкоровайного – Рома Стецьків-Лонґ і Андрій Стецьків з США
Онуки Василя Безкоровайного – Рома Стецьків-Лонґ і Андрій Стецьків з США

Нотний збірник «Василь Безкоровайний. Вокальні твори» вийшов друком у видавництві державної організації «Всеукраїнський інформаційно-культурний центр». Це вже четверте, здійснене протягом кількох останніх років Сімферопольським міським науково-творчим товариством композитора Василя Безкоровайного видання його музики.

Cтарший науковий співробітник Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Роксоляна Пасічник
Cтарший науковий співробітник Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові Роксоляна Пасічник

Спадщина цього українського композитора, диригента, піаніста, педагога, культурно-громадського діяча, який після Другої світової війни емігрував за кордон і проживав у США, тривалий час залишалася  невідомою в Україні не лише широкому колу меломанів, а й музикантам-професіоналам.

Цікаву доповідь про творчість Василя Безкоровайного виголосила Ольга Осадця, кандидат мистецтвознавства, в. о. директора Інституту досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника.

Кандидат мистецтвознавства, в. о. директора Інституту досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника Ольга Осадця
Кандидат мистецтвознавства, в. о. директора Інституту досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника Ольга Осадця

Це видання стало можливим завдяки самовідданій праці авторів та упорядників нотного матеріалу – нащадків Василя Безкоровайного: внучатого племінника композитора, заслуженого працівника культури України Богдана Безкоровайного та його дружини, заслуженої артистки України, доцента кафедри вокального та інструментального мистецтва Кримського університету культури, мистецтв і туризму, відомої співачки Наталі Безкоровайної. Адже піднімаючи з архівів на поверхню спадщину митця, яка так довго залишалася недослідженою, світила не тільки численними пустками, а й обросла об’ємною неточною інформацією, вони змушені були займатися як своїм безпосереднім завданням – збиранням і редагуванням нот солоспівів Василя Безкоровайного, так і почасти відкривати в собі таланти детектива – в пошуках бракуючих ланок ланцюга, реставратора – складаючи з неповних, уривчастих, іноді «затертих» повідомлень цілісну картину, а також виявляти  докладність історика, художню інтуїцію естетика, філософа. Інакше справді неможливо вибудувати обґрунтовану панораму його вокальної творчості, як і творчого доробку в усьому обсязі.

Внучатий племінник композитора, заслужений працівник культури України Богдан Безкоровайний
Внучатий племінник композитора, заслужений працівник культури України Богдан Безкоровайний

 У нотний збірник «Василь Безкоровайний. Вокальні твори» увійшло сорок сім солоспівів, чотирнадцять з яких: «Де ж ти, листочку?», «Затремтіли струни», «І сад зацвів», «І знов страшні чутки», «Калина», «На склоні гір», «Рожевий квіте», «Снишся мені», «Чари ночі», «Треба всюди приятеля мати», «Танго Стефи», «Вже прийшла весна», дуети «Чому з тобою ми не хвилі?», «І ми колись цвіли» вже видавалися за кошти автора, а тридцять три знаходилися в рукописах.

Заслужена артистки України Наталя Безкоровайна та концертмейстер Оксана Басса
Заслужена артистки України Наталя Безкоровайна та концертмейстер Оксана Басса

Новий нотний збірник, в якому понад 180 сторінок, надруковано тиражем одна тисяча примірників за сприяння Міністерства культури Республіки Крим, Кримського університету культури, мистецтв і туризму та при  фінансовій підтримці Роми Стецьків-Лонґ і Андрія Стецьківа – внуків композитора Василя Безкоровайного в пам’ять про своїх батьків – Неонілу Стецьків-Безкоровайну і доктора медицини Євгена Стецьківа.

Другою частиною презентації нотного видання став невеликий концерт з творів композитора. У виконанні заслуженої артистки України, доцента кафедри вокального та інструментального мистецтва Кримського університету культури, мистецтв і туризму, відомої співачки Наталі Безкоровайної, концертмейстер Оксана Басса, прозвучали солоспіви Василя Безкоровайного.  Справжньою окрасою свята стали інструментальні твори композитора у виконанні відомих львівських артистів – Михайла Крижанівського (скрипка), Надії Квик (віолончель), Ольги Василюк (фортепіано) та лауреат міжнародного конкурсу Меланія Макаревич (фортепіано).

Приємним завершальним акордом вечора стали подарунки. Нотні збірники «Василь Безкоровайний. Вокальні твори» були подаровані музичним закладам Львова та Львівської області, а також всім гостям презентації.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.