Німецька цензура чи нова каварняна політика?

4457
Каварня De la paix (2 поверх), квітень 1936 року
Каварня De la paix (2 поверх), квітень 1936 року

 Як жив Львів і часи німецької окупації і як окупаційна адміністрація міста  прагнула відновити чи, може швидше, взяти під контроль розважальне життя міста? Оркестри, які були незмінною частиною каварняного життя та про інші цікавинки , разом з незмінним партнером Торговою Маркою Кава Старого Львова, хочу поділитися своїми цікавими газетними знахідками.

Ця розкішна стаття була надрукований в в газеті “Львівські вісті” від 27 серпня 1941 року. Для збереження атмосферності залишаємо текст без змін і правок.

ОПОВІСТКА
До відома всім Власникам, Завідуючим, Директорам Каварень та Ресторанів м. Львова:

Краєвий Інститут Народної Творчости тов. „Просвіта” у Львові, вул. Францішканська, 7 повідомляє, що Відділ Пропаганди і Генерального Губернаторства Дистрикту Галичина письмом з дня 16. VIII. 1941 року ч. Р/Н 16841 уповноважив Інститут зорганізувати всіх заробкуючих музиків м. Львова та дати їм можливо в найкоротшому часі працю в каварнях та ресторанах м. Львова. Згідно з цими вказівками Відділу Пропаганди, власники та керівники каварень та ресторанів повинні заключати договори на працю оркестрів виключно з Краєвим Інститутом, а оркестри, які мають в тих льокалях грати, повинні складатись виключно з музиків зареєстрованих в Краевому Інституті. У зв’язку з тим, що каварні та ресторани м. Львова підпорядковані частинно Штадткомандантові (для військових), частинно Штадтгауптманові (для цивільних осіб) м. Львова, Краєвий Інститут одержав від вище згаданих властей письма такого змісту:

а)
ГЕНЕРАЛ ГУБЕРНАТОРСТВО
Дистрикт Галичина
Голова міста
у Львові.

Львів, дня 23 серпня 1941 року.

До Власників місцевих концертних каварень і ресторанів:

Залежить мені на тому, щоб в тих льокалях, де раніше концертували оркестри, знову по змозі в найкоротшому часі ці оркестри відновили свою діяльність.

Треба також подбати, щоб у новозаснованих льокалях, якщо тільки це можливе, якнайскоріше почали грати оркестри.

За голову міста
(—) Гаазе.

б)
Львів, дня 23 серпня 1941 року.

За винятком Готелю Жоржа не заходять ніякі перешкоди в поновленню діяльности орхестр по каварнях і. ресторанах міста Львова.

Командант міста:
(—) Леммерс

ДИРЕКЦІЯ КРАЄВОГО ІНСТИТУТУ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ тов. „Просвіта”
Львів, вул. Францішканська 7.

Цікаво було б дослідити подальшу долю цих каварень та їх оркестрів під час німецької окупації. Адже євреї не могли грати в музичних колективах під час німецької окупації (чи могли?), поляків німці не особливо шанували – тому склад оркестрів складали переважно українці.  Цікава тема для окремої розмови.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

Джерело:

1. Оповістка до відома всім Власникам, Завідуючим, Директорам Каварень та Ресторанів м. Львова / Дирекція Краєвого інституту народної творчості тов. «Просвіта» // Львівські вісті. – 1941. – 27 серпня ( Рік І, Ч. 16). – С. 4.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.