Недільні зустрічі в Бортятині

216
Музей-садиба родини Антоничів (фото з: http://www.museum.lviv.ua/)
Музей-садиба родини Антоничів (фото з: http://www.museum.lviv.ua/)

Вже сьогодні, 6 травня 2018 р., о 13 годині Музей-садиба родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії) запрошує гостей на відкриття виставки скульптора Любомира Яремчука «Казка бортятинського лісу» та зустріч з Юрієм Гаврилюком.

Музей-садиба родини Антоничів, що у селі Бортятині на Мостищині, став справжнім культурним осередком краю. Зустрічі й різні презентації, пленери і майстер-класи стали основою роботи музейників. На них залюбки приходять не тільки бортятинці, а й мешканці навколишніх сіл і містечок.

Важливою складовою багатьох заходів є участь у них істориків, літераторів, художників, народних мистців, і взагалі цікавих людей цього самобутнього куточка Галичини. Саме таким гостем Музею-садиби буде Любомир Яремчук – уродженець Судової Вишні, тонкий майстер станкової скульптури, проникливий лірик і портретист. Митець представить свої скульптури «Казка бортятинського лісу», «Весняний етюд», «Омита сонцем», «Політ  уві сні» та інші твори. Вони виготовлені із природного матеріалу – вапняку, пісковику, базальту, граніту, мармуру, які в руках майстра набрали різних форм і стали скульптурними витворами.

«Творчий потенціал авторської свідомості навпрошки взаємодіє із загадковою інтуїтивною сферою та реалізується в його образній системі: врешті здобуває цілісне концептуально-стильове завершення в його творі», – пише про майстра скульптури Віктор Палинський.

Усі присутні матимуть змогу оглянути понад 20 світлин скульптурних творів Любомира Яремчука.

Афіша виставки скульптора Любомира Яремчука «Казка бортятинського лісу»
Афіша виставки скульптора Любомира Яремчука «Казка бортятинського лісу»

Також у музейній вітальні відбудеться зустріч з істориком, письменником, публіцистом, головним редактором українського часопису Підляшшя (Польща)

«Над Бугом і Нарвою» Юрієм Гаврилюком. Він дослідник українських етнічних територій, які після Другої світової війни опинилися в межах сьогоднішньої Польщі. Закерзоння – це понад тисяча населених пунктів у сорока повітах, у яких збереглися пам’ятки українського минулого. У цих краях народилися люди, які увійшли до всеукраїнського пантеону видатних особистостей: Михайло Вербицький, Михайло Грушевський, Богдан-Ігор Антонич…

Юрій Гаврилюк багато разів бував на Лемківщині, у поетовому краї.  У Бортятині історик ділитиметься своїми роздумами про побачене й почуте там. Говоритиме «Де Поет вперше приглянувся небу. Лемківщина в родинній та особистій історії Богдана-Ігоря Антонича».

Під час зустрічі обговорюватиметься майбутній туристичний маршрут «Шляхами родини Антоничів». Це усі місця, де мав парафії батько Богдана-Ігоря – отець Василь, де навчався поет. Маршрут проляже територією України і Польщі.

Ірина ЦЕБЕНКО, завідувач інформаційного відділу ЛМІР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.