Наталія Захарченко – неперевершена співачка сопрано (відео)

544
Наталія Захарченко
Наталія Захарченко

Сьогодні хочемо розповісти нашим читачам про маловідому постать співачки з Волині. Нижче мова піде про Наталію Захарченко, яка прославилась як співачка сопрано, педагог, заслужена артистка та професор.

Наталія Захарченко народилась 3 липня 1907 року у місті Ковель Волинської губернії. Про дитинство та юність волинянки маємо, на жаль, маємо не багато інформації. Знаємо, що батька її звали Йосип.

Коли Наталії виповнилось сімнадцять років, вона стала студенткою Київської консерваторії, куди вступила на фортепіанний відділ у клас професора С. Короткевича. Проте через рік Наталія захотіла змінити свою спеціалізацію і перейшла до вокального класу проф. М. Чистякова.

Солісткою театру опери та балету імені Т. Г. Шевченка Наталія Захарченко стала в 1931 році й пробула нею до 1955 року, тобто майже чверть століття.

Наталії дуже вдавались партії лірико-драматичного сопрано, а саме Наталка, («Наталка Полтавка), Оксана («Запорожець за Дунаєм»), Маженка («Продана наречена»), Дездемона («Отелло»), Баттерфляй («Мадам Баттерфляй»), Мікаела («Кармен»). Для того, щоб наші читачі почули чарівний голос волинянки, нижче ми подаємо аудіо запису голосу Наталії Захарченко.

Знаємо, що солістка театру активно гастролювала, виступала з концертами по Уралу, Сибіру.

Наступний період життя Наталії Захарченко був більше пов’язаний із педагогічною діяльністю. Зокрема, в 1953–1990 роках. Наталія працювала на кафедрі сольного співу спочатку на посаді доцента, а пізніше з 1973 року – професора.

Національний театр опери та балету імені Т. Г. Шевченка, 1960-ті роки
Національний театр опери та балету імені Т. Г. Шевченка, 1960-ті роки

Наталія Захарченко має свою наукову школу послідовників її майстерності. Серед її учнів відомі оперні й камерні співаки.

Наталія Захарченко померла 22 березня 1992 року в українській столиці, де була й похована. До останніх днів працювала, була віддана улюбленій справі.

Ковель у 1915
Ковель у 1915

На вшанування Наталії Захарченко в Києві була встановлена пам’ятна дошка на вулиці архітектора Городецького.

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.