На Львівщині висадили рекордну 17-кілометрову «Алею Героїв»

6596
На Львівщині висадили рекордну 17-кілометрову «Алею Героїв»
На Львівщині висадили рекордну 17-кілометрову «Алею Героїв»

Найдовшу в Україні липову алею висадили вчора, 21 березня 2024 року, біля Жовкви на Львівщині. Подію зафіксували в Національному реєстрі рекордів України. Присвятили захід Міжнародному дню лісу та 150-річчю з часу заснування Національного лісотехнічного університету України.

«Ідея рекорду зародилася серед студентства і викладачів. Нас підтримала Львівська обласна рада, Львівська обласна адміністрація та громада Жовкви, військові та медики. Приємно, що у висадці дерев взяли участь воїни, які перебувають на реабілітації. Також долучилася делегація науковців з Німеччини, які допомагають нам з дронами для захисників. Присвятили алею українським героям, які виборюють нашу незалежність», – зазначив ректор Національного лісотехнічного університету України Володимир Загорський.

До учасників заходу приєдналися молодь, екологи, рятувальники, представники місцевих громад. Разом обабіч дороги з Жовкви до села Зіболки висадили понад 1700 саджанців липи. Влітку дерева захистять дорогу від спеки, а взимку – від переметів.

Третину саджанців підготували працівники та керівництво обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства Львівської обласної ради «Галсільліс». Комунальні лісівники також взяли участь у посадці дерев.

«Як співорганізатори акції ми підготували 525 лип, а також кілки, які їх підтримують. Умови для посадки липи є ідеальними – мокра земля і немає приморозків. Тому очікуємо, що 80 відсотків дерев приживеться, а решту можна досадити», – зазначив керівник «Галсільлісу» Іван Підгородецький.

Липа – витривале і медоносне дерево-довгожитель, вік якого може сягати тисячоліття.

«Одні ліси надмірно вирубують, інші засаджують. Львівська обласна рада з тими, хто їх засаджує. Ця прекрасна акція присвячена героям України. З великим задоволенням беремо сьогодні участь в озелененні найкращої у світі землі України», – сказала депутатка Львівської обласної ради Орислава Хомик.

Після завершення посадки представники Книги рекордів України офіційно зафіксували новий рекорд.

Ігор РИЖКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.