Міфи про український прапор, або інформаційно-психологічні операції в дії

539
Міфи про український прапор, або інформаційно-психологічні операції в дії

У вівторок, 14 лютого 2023 року, о 17.30 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) відбудеться лекція доктора історичних наук, голови Українського геральдичного товариства Андрія Гречила на тему “Міфи про український прапор, або інформаційно-психологічні операції в дії”.

Подія організована Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у співпраці з Львівським Фотомузеєм та Науково-технічною бібліотекою НУ «Львівська політехніка».

З початком розвалу СРСР і відновленням державності в Україні питання легалізації національного прапора зустрічало шалений опір з боку старої комуністичної бюрократії. У 1992 р. синьо-жовтий прапор нарешті законодавчо був затверджений як державний. Але від початку 1990-х років в Росії не припинялися намагання дискредитації українських символів, публікувалися різні вигадки і нісенітниці. Їх активно підтримували проросійські сили в Україні.

Після Помаранчевої революції 2004–2005 років російські спецслужби розпочали активні інформаційні вкиди. Це були політичні технології для розпалювання конфліктів серед українців щодо символів. Так, через підконтрольні Москві церковні структури поширювалися нісенітниці, що Тризуб є символом сатани. Натомість щодо прапора сучасні фальсифікатори почали «розганяти» провокаційні ідеї про потребу «перевернути» прапор, а як аргументи використовували різні вигадки та міфи.

Протягом останніх 30-и років вдалося провести ґрунтовні дослідження історії становлення національних символів, виявити в архівах і музеях багато невідомих раніше матеріалів, спростувати окремі неточності. Тому тепер спокійно можна з’ясувати чи дійсно є якісь проблеми з українським прапором, чи всі ці спроби дискредитації символу є результатом дії інформаційно-психологічних операцій.

Вхід Вільний. До та після лекції традиційно пригощатиме Кава Строго Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.