Львів’яни визначились з об’єктом перейменування на честь Яцека Куроня

503
Яцек Куронь
Яцек Куронь

За результатами онлайн-голосування більшість голосів набрала ідея назвати на честь відомого поляка один з безіменних скверів міста, повідомляють Варіанти.

29 грудня 2017 р. завершилося онлайн-голосування на сайті Львівської міської ради на тему найменування вулиці чи скверу іменем Яцека Куроня у Львові.

Воно тривало з 29 листопада. Загальна кількість учасників опитування – 214. Більшість голосів отримала пропозиція назвати на честь Яцека Куроня сквер біля Генерального консульства Польщі у Львові на вулиці Івана Франка. За неї віддали 197 голосів, що становить 81,7%.

Збіг вулиць І. Франка, І. Свєнціцького та Паркової, 2016 рік
Сквер біля Генерального консульства Польщі у Львові на вулиці Івана Франка, 2016 рік

Пропозиція назвати на честь Куроня вулицю між вулицями Зеленою та Пирогівка набрала 14 голосів (5,8%);

пропозиція назвати на честь Куроня вулицю між вулицями Б.Хмельницького та Кукурудзяною також набрала 14 голосів (5,8%);

пропозиція назвати на честь Куроня вулицю між вулицям Угорською та Луганською набрала 16 голосів (6,6%).

Нагадаємо, що до Львівської міської ради звернулася  ініціативна група з пропозицією присвоєння одній з львівських вулиць чи скверів імені Яцека Куроня. У середині листопада за результатами засідання комісії з найменування та перейменування назв вулиць, провулків, проспектів, площ, скверів та споруд у м. Львові було визначено ряд пропозицій вулиць для найменування іменем Яцека Куроня.

Пам'ятний камінь про спорудження пам'ятнику Володимиру Кубійовичу, 2016 рік
Пам’ятний камінь про спорудження пам’ятнику Володимиру Кубійовичу в сквері біля Генерального консульства Польщі у Львові , 2016 рік

Додамо, що цієї осені загострились відносини між Україною та Польщею.

Польща склала список українців, яким заборонено в‘їзд у країну. Вона неофіційно оголосила персонами нон-грата українських істориків, серед яких директор комунального підприємства Львівської облради “Доля” Святослав Шеремета. Ініціатива переймеування вулиці на честья Яцека Куроня спрямована на покращення відносин між країнами.

Меморіальна таблиця Яцеку Куреню

Яцек Куронь (1934-2004) був одним з найвидатніших діячів польської антикомуністичної опозиції, захисником прав людини, істориком. Він народився у Львові, у дитинстві жив на вулиці Стрийській, 38, де встановлено  меморіальну таблицю.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.