Львівський історичний музей запрошує на „Модні століття”

1034
Львівський історичний музей запрошує на „Модні століття”

Завтра, 12 квітня 2023 року,  о 14.00 в Кам’яниця Корнякта (пл. Ринок, 6 Королівські зали, II поверх) філії Львівського історичного музею відкриється виставка „Модні століття”.

 Виставка створена на матеріалах із фондових збірок Львівського історичного музею, присвячена культурі одягу вищих суспільних станів XVIII—XIX століть. Географічно виставка охоплює переважно терени Галичини, насамперед Львів, у складі Речі Посполитої, а згодом Імперії Габсбурґів, беручи до уваги також ширший контекст європейських тенденцій моди минулих епох.

На виставці представлено автентичні зразки жіночого і чоловічого вбрання та аксесуарів а також пам’ятки малярства і графіки, котрі допомагають зрозуміти у чому полягало мистецтво модно вдягатися у ті часи. Крім „модної публіки” відвідувачі матимуть змогу також познайомитися з тогочасними творцями одягу, зокрема, із, мабуть, найвідомішим майстром кравецької справи у Львові Томашем Кульчицьким — засновником першого в нашому місті часопису присвяченого моді. На особливу увагу заслуговують предмети, що належали знаним особистостям та матеріали, пов’язані з господарями Королівської кам’яниці на пл. Ринок, 6.

Виставка „Модні століття” розгорнена у Королівських залах Кам’яниці Корнякта, що дозволяє після тривалої вимушеної перерви зробити ці унікальні інтер’єри знову доступними для відвідувачів Музею.

Авторська група: Мирослав Побережний (куратор), Уляна Живиляк, Христина Заваринська, Мар’яна Березка.

Руслан КОШІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.