Львівська філармонія запрошує почути одну з найпопулярніших опер у концертному виконанні кращих колективів та солістів

259
Львівська філармонія запрошує почути одну з найпопулярніших опер у концертному виконанні кращих колективів та солістів

У вівторок, 31 жовтня 2023 оку, о 18:30 на слухачів чекатиме унікальна інтерпретація легендарної “Кармен” Жоржа Бізе, яку слухачам представить один з провідних сучасних оркестрів – Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, Львівський камерний хор “Gloriа” та солісти – знані львівські оперні виконавці: Анна Шумаріна, Лілія Нікітчук, Роман Трохимук та Володимир Шинкаренко. Шедевр французького композитора прозвучить під орудою Володимира Сивохіпа.

Під час репетицій нам вдалось поспілкуватись з солісткою – меццо-сопрано Лілією Нікітчук, яку слухачі побачать в образі самої Кармен. Співачка поділилась своїми враженнями від роботи над оперою.

“Для мецо-сопрано Кармен є однією з найбільш омріяних та знакових ролей. Ця опера про молоду циганку, яка вільна у своїх вподобаннях, у своєму житті та, найголовніше, у своєму коханні. Події опери розгортаються на початку ХІХ ст. і тогочасному суспільству важко було собі уявити героїню опери жінку не з бомонду, а саме контрабандистку з Севільї. Часи змінилися, ми стали інакшими й тому персонаж Кармен продовжує бути актуальним. Тепер вона нам не здається ретроградною, а постає сучасною жінкою з впевненим баченням себе в патріархальному суспільстві.

Музична мова твору — вже шедевр перевірений часом. Усі потрібні мені, як виконавиці, нюанси вже були прописані в партитурі композитором.

З особливого, наше виконання буде, як кажуть закордоном, “semi-stage performance”, тобто напівконцертне, але з акторською грою. Ми виконаємо дещо скорочений варіант – екстракт найпопулярніших номерів з опери, при тому не втрачаючи сюжетної лінії.

Я щиро запрошую на цей концерт, запрошую почути геніальну музику в інтерпретації Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії та Камерного хору “Gloriа” під батутою Володимира Степановича Сивохіпа та, звісно ж, солістів. Це той сюжет і та музика, що вражають як давніх прихильників філармонійних концертів, так і непідготованих слухачів. Що не дивує, бо справжній шедевр світової Опери.”

Солістка Львівської національної філармонії та виконавиця партії “Кармен”, Лілія Нікітчук. Квитки на подію.

Ольга МАКСИМ’ЯК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.