Львів попрощався з Любомиром Крисою

1947
Хрест на могилі Любомира Криси
Хрест на могилі Любомира Криси

Вчора, 8 квітня 2019 року, на Личаківському кладовищі у Львові знайшов свій вічний спокій видатний львів’янин, чудовий фотограф, митець і велика людина, Любомир Криса.

Чин похорону Любомира Криси
Чин похорону Любомира Криси

Напередодні, 7 квітня о 19.00 відбулася скорботна панахида  в храмі Святої Трійці,  що по вулиці Тершаківців.  Вона зібрала таку кількість людей, що їх важко було розмістити в храмі.  Прийшли, родичі і друзі, прийшли львівські митці, прийшли колеги фотографи, прийшли люди, які любили та поважали Любомира Крису.

Чин похорону Любомира Криси
Чин похорону Любомира Криси

З церкви Святої Трійці вчора розпочався чин похорону, який переріс в скорботну ходу до місця вічного спочинку на Личаківському цвинтарі. Невтішна родина важко давала собі раду з такою несподіваною смертю коханого чоловіка, хорошого брата, ніжного батька і найкращого дідуся. Разом з ними плакали всі, хто прийшов. Священик, з яким Любомир Криса мав багаторічні дружні стосунки, сумував разом зі всією громадою та довго прощався з покійним.

Ігор Калинець на похороні Любомира Криси
Ігор Калинець на похороні Любомира Криси

“Любомир Криса історик нашого політичного життя. Його альбом «Так було…» зафіксував події 80-х-90-х років у Львові і поза Львовом. Там є ті люди, які будували країну, яку, на жаль, можемо зараз втратити. І він ввійшов як історик того руху не тільки Львова, але й Відродження у Галичині останні роки. В багатьох родинах, і в моїй теж, є дуже багато його фотографій  з різних моментів нашого життя, з життя міста, культурного життя Львова і України. Все це – довговічна пам’ять йому у багатьох серцях людей”, – сказав Ігор Калинець біля могили Любомира Криси.

Чин похорону Любомира Криси
Чин похорону Любомира Криси

У 1990 році Любомир Криса відзняв збори, де була проголошена перша українська партія «Державна самостійність України», яку очолив Іван Кандиба – дисидент, український правозахисник. У цьому ж році в об’єктив митця потрапило й скидання пам’ятника Леніну у центрі Львова.

Богдан Якимович на похороні Любомира Криси
Богдан Якимович на похороні Любомира Криси

“Сорок п’ять років я знав цього чоловіка і ніколи не сумнівався в його порядності, в його справжній українській душі. Справді Любомир зробив дуже багато і  як професійний історик мушу сказати, що той архів фотографа, який зберігається – це сторінки нашої історії, і не лише історії Львова. Це сторінки нашого духу, сторінки нашої Соборної України”, – згадував Богдан Якимович.

Чин похорону Любомира Криси

Любомир Криса дуже любив свою родину, поважав і шанував друзів, любив цей свій і вмів його побачити. Він горів новими ідеями та новими проектами і вмів запалювати всіх своїм завзяттям.

Наталя Братунь на похороні Любомира Криси
Наталя Братунь на похороні Любомира Криси

“Коли я говорю про Любомира, то говорю про рідну людину. Коли я його згадую, то згадую мітинги 80-х років. Багато хто пам’ятає його беретку, коли він височів над усім і був усюди. Його відхід – це велика втрата для культури України, для Львова, взагалі для нашого патріотичного загалу, бо це дійсно свідома українська людина”, – ділилася спогадами Наталя Братунь.

Могила похорону Любомира Криси
Могила похорону Любомира Криси

Любомир Криса – заслужений працівник культури України, автор багатьох художніх фотоальбомів, зокрема «Личаківський некрополь», «Проходи по Личакову», «Храми Львова», альбомів «Наш Івасюк», «Так було…» тощо.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.