Львів’ян запрошують на лекцію “Миколаїв – фортеця над Дністром”

849
Миколаївська фортеця
Миколаївська фортеця

В п’ятницю, 24 червня 2022 року, о 16.00 в читальній залі Науково-технічної бібліотеки НУ “Львівська політехніка” ( вул. Професорська, 1) відбудеться лекція “Миколаїв – фортеця над Дністром”.

Російсько-українська війна триває не тільки останніх дев’ять років. Московський чобіт заходив на українські землі не один раз протягом останніх століть. Але саме з ХІХ ст. на теренах Галичини австрійські інженери почали споруджувати системи фортифікацій, які повинні були зупинити просування військ російської імперії під час війни, яка час від часу ставала загрозою для Європи. Усім відомі укріплення Цитаделі у Львові чи Фортеці Перемишль, але донедавна маловідомими залишалися досить добре збережені укріплення переправи над Дністром біля Миколаєва та Розвадова, відомі в літературі під назвою «Миколаївська фортеця», що стала відома під час битви за Галичину у Першій світовій війні.

Миколаївська фортеця
Миколаївська фортеця

Чому ці укріплення, сховані в лісах та на полях навколо Миколаєва, такі важливі для української історії? Хто хоче їх зберегти, а хто хоче їх знищити, і чому? У чому унікальність цієї історичної пам’ятки? І де поділися печерні храми древніх хорватів?

У своїй лекції науковець, дослідник архітектурно-археологічних пам’яток і пам’яткоохоронець Василь Петрик та доктор історичних наук, професор Леонтій Войтович розкажуть про детективні перипетії історичних та сучасних подій, які пов’язані з будівництвом цієї пам’ятки, її дослідженнями, а також – про те, як сьогодні суспільство бореться за збереження цієї унікальної фортифікаційної пам’ятки – символу боротьби Галичини проти російської агресії сто років тому, і проти так званих «бізнесменів» під час сучасної українсько-російської війни- сьогодні.

Вже традиційно частуватиме всіх гостей Торгова Марка Кава Старого Львова.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

2 КОМЕНТАРІ

  1. Дуже цiкава тема !
    На жаль , я живу у Вiднi , тому приiхати на лекцiю не зможу . Щиро дякую за запрошення !!!
    Миру Вам та успiхiв у подальшiй просвiтницькiй роботi !!!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.