Львів’янка прикрашає паски петриківським розписом (відео)

1462
Людмила Шастало
Людмила Шастало

У соцмережі виклали світлини пасок прикрашених петриківським розписом, які виготовляє львів’янка Людмила Шастало.

Як повідомляють Фотографії старого Львова, світлини спечених власноруч та прикрашених пасок оприлюднила на своїй сторінці у ФБ Ludmila Shastalo.

Паска розписана Людмилою Шастало технікою петриківського розпису
Паска розписана Людмилою Шастало технікою петриківського розпису

“Не можу не похвалитися ними цьогоріч. Барвники харчові, їсти можна, але шкода. Малюю рівно один раз в рік, як не писанки, то паски”, – зазначає Людмила.

Довідково. Петриківський розпис, або «петриківка» — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва.

Окремі речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися ще з XVIII століття. Однак у сучасному розумінні цей напрям сформувався наприкінці XIX століття — на початку XX століття. Походження петриківського розпису пов’язують з козацтвом і заселенням Дніпровщини вихідцями з Полтавщини, Слобожанщини та Поділля у XVIII столітті та в першій половині XIX століття. Проте невідомо, де й коли са́ме розвинулися традиції, що лягли в основу цього напряму малярства.

Петриківський розпис — не лише народне мистецтво, що зберігає традиції оздоблення українського житла, але й сучасний живопис, який розвивається та набуває нових рис.

5 грудня 2013 року петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

Ольга ДОВГАНИК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.