Львів’ян запрошують на вечір пам’яті Еммануїла Миська

369
Еммануїл Мисько (1929-2000) - скульптор, педагог, суспільний діяч, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, народний художник України. Фото Романа Миська, 1970-і рр.
Еммануїл Мисько (1929-2000).. Фото Романа Миська, 1970-і рр.

15 березня 2020 р. о 16 год. у Художньо-меморіальному музеї Олекси Новаківського (вул. Листопадового чину, 11) відбудеться Музичний вечір “Спомни собі тоті часи “, присвячений пам’яті видатного українського скульптора, педагога, суспільного діяча Еммануїла Петровича Миська (1929-2000), з нагоди 20-х роковин з Дня Його пам’яті.

Еммануїл Мисько
Еммануїл Мисько (джерело: Вікіпедія)

Митець був багатогранною особистістю: скульптор, творець психологічного портрета, неперевершений шаржист, яскравий оповідач, запальний кулінар, професійний водій, завзятий мандрівник – дослідник Карпат та й інших куточків України, музикант – виконавець на мандоліні й губній гармошці. Але в пам’яті багатьох сучасників Мисько залишився талановитим “народним” співаком, в репертуарі якого були десятки українських народних пісень, що звучали на родинних святах, новорічних вечорах у Спілці художників, на відпочинку і при кожній нагоді в колі друзів…

Роксоляна Мисько-Пасічник
Роксоляна Мисько-Пасічник

Тексти більшості пісень зібрала донька скульптора Роксоляна, і сьогодні пісні з “дідової скрині” звучать у виконанні його онука Гордія Старуха. А до 90-ліття від дня народження Еммануїла Миська пісні з його репертуару підготував хор “Надсяння”.
Серед близьких друзів родини Миськів впродовж багатьох років була родина Пекарів. І сьогодні улюблені пісні Еммануїла Миська підготував вокальний гурт “ДоЛяРе” під керівництвом Ігоря Пекара.

Афіша музичного вечора "Спомни собі тоті часи "
Афіша музичного вечора “Спомни собі тоті часи “

Тож нехай пісні, що прозвучать на Музичному вечорі, пробудять приємні спогади про давні часи:
Спомни собі тоті часи
Як ми з тобов гуси пасли.
Спомни си, спомни си
Спомни си, спомни си
Моя мила, спомни си.

Модератор Вечора – музикознавець Роксоляна Мисько-Пасічник
Генеральний медіапартнер – краєзнавчий портал “Фотографії старого Львова”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.