Курортний Великий Любінь на ретро фото

3669
Курортний Великий Любінь на ретро фото

Чи знали ви, що на Львівщині знаходиться один із найстаріших санаторіїв та курортів Європи? Якщо ні, то сьогодні ми хочемо вас познайомити із історією появи курорту в містечку Великий Любінь, яке знаходиться в Городоцькому районі Львівської області.

Великий Любінь. Загальний вигляд санаторію, 1925
Великий Любінь. Загальний вигляд курорту, 1925

Сприятливі кліматичні умови та лікувальна сірководнева вода стали причиною появи у 1778 році першого санаторію в містечку. Проте про цінність та властивості цілющої води було відомо набагато раніше. Так про тутешні джерела писав ще особистий лікар короля Стефана Баторія у 1578 році.

На початку ХІХ століття власником містечка стає Людвік Яблоновський (1810—1887), саме в його період місцевість стає відомою як курорт. У 1820 рокі стараннями Маріанни Яблоновської у Любені споруджено купелі для заможних відпочиваючих зі Львова.

Наступним власником маєтку став І. Бруннер, який виграв село в карти у Яблоновського. У його власність перейшов також курорт у Великому Любені. Бруннер почав реконструкцію курорту, побудував водолікарню, житлові будинки. За короткий час Великий Любінь став відомим європейським курортом.

Великий Любінь. Палац Бруницьких, 1939
Великий Любінь. Палац Бруницьких, 1939

У 1849 р. курорт отримує нового власника барона К. Бруницького (1820—1890). Костянтин Бруницький збудував сучасні купелі, пансіонати і готелі. Кількість гостей значно зросла після підведення у 1903 р. залізничної гілки зі Львова. Для лікування використовувалися води з п’яти джерел, з-посеред яких найвідомішими були джерела Адольф і Людвік.

Сьогодні курорт продовжує свою діяльність і всі бажаючі можуть відчути на собі цілющі властивості води, якою лікувався сам король Стефан Баторія.

Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Джерело: http://lvnews.org.ua/

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.