Концерт ”… на камерну сцену” зібрав більше 100 000 гривень

1032
Концерт ”… на камерну сцену” зібрав більше 100 000 гривень

В суботу, 19 березня 2016 року, в Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької відбувся благодійний концерт під назвою ”… на камерну сцену”, в ході якого достойні заньківчани отримали почесні звання, а також було відзначено найактивніших учасників конкурсу «Благодійна Львівщина-2015».

Про необхідність ремонту будівлі театру графа Скарбка, у якому з 1944 року  живе та працює колектив Національного театру імені Марії Заньковецької, напевно, знає кожний львів’янин. Один з найстаріших театрів Європи потребує капітального ремонту. Крок за кроком ремонтні роботи тривають, але відремонтувати це унікальне приміщення лише силами театру не має змоги. Потрібно всією громадою братися до справи, залучати меценатів, друзів театру і всіх, хто може допомогти бодай найменшою сумою.

Ведучі концерту - заслужена артистка України Альбіна Сотникова та Юрій Хвостенко
Ведучі концерту – заслужена артистка України Альбіна Сотникова та Юрій Хвостенко

Раніше заньківчанам вдалося, за допомогою меценатів, провести капітальний ремонт головної сцени і поворотного кола. Тоді до акції зі збору коштів долучилися практично всі люди мистецтва Львова, благодійники, давні партнери театру, друзі та шанувальники Мельпомени.

Зараз постала потреба капітально відремонтувати Камерну сцену театру. Сцена, яка багато років є майданчиком для режисерських  експериментів, цікавих акторських дебютів і несподіваних мистецьких знахідок.

Художній керівник Театру Марії Заньковецької, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Федір Стригун
Художній керівник Театру Марії Заньковецької, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Федір Стригун

“Камерна сцена — це щось зовсім інше в театрі, ніж оця, свята велика сцена і цей святий великий зал, де ми приймаємо вас. Камерна сцена — це швидше для акторів, для здійснення їхніх мрій, бо не все ми можемо показати на великій сцені. Камерна сцена — це для людей вишуканих, для експерименту театрального, для експерименту глядача, де актори себе ведуть “від серця до серця” і “очі у очі” , де від актора до глядача майже півтора метра, а іноді і менше, де чути акторське биття серця. І, звичайно, нам би хотілося цю сцену удосконалити,” – сказав художній керівник театру, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Федір Миколайович Стригун.

Ведучими концерту були заслужена артистка України Альбіна Сотникова та Юрій Хвостенко. В концерті прозвучали пісні у виконанні: Максима Вишкварка, Марти Кулай та Романа Гавриша.

Генеральний директор, заслужений діяч мистецтв України, Андрій Мацяк
Генеральний директор, заслужений діяч мистецтв України, Андрій Мацяк

Велика увага  в програмі концерту була приділена меценатам і друзям театру. Генеральний директор, заслужений діяч мистецтв України, Андрій Мацяк подякував усім, хто активно підтримує театр і нагородив  символічними подарунками директора регіональної дирекції банку “Райффайзен Банк Аваль”   Сергія Бойка, директора з маркетингу “Снєжка-Україна” Оксану Кокурудз, фінансового директора “Лео Кераміка” Володимира Криєвського, та представника компанії  “Меркурій-Центр” – Ірину Агабабову.

Заслужене артистка України Валентина Сергіївна Мацялко
Заслужене артистка України Валентина Сергіївна Мацялко

Приємним подарунком до Всесвітнього Дня Театру (27 березня), що наближається, стали почесні звання.  Так, за значний особистий внесок у державне будівництво, культурно-освітній розвиток української держави, високу професійну майстерність, багаторічну сумлінну працю звання Заслужений артист України присвоїли:  артистці драми І категорії Національного академічного українського драматичного театру ім.Марії Заньковецької Олександрі Валеріївні Лютій-Бойко та Валентині Сергіївні Мацялко, артистці драми вищої категорії Національного академічного українського драматичного театру ім.Марії Заньковецької,  а також звання Заслужений працівник культури України було присвоєно Марії Данилівні Михнович, начальникові пошивної дільниці Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької.

Благодійний фонд “Сестри Даліли” отримує нагороду в номінації “Благодійник, Регіональний благодійний фонд чи організація”
Благодійний фонд “Сестри Даліли” отримує нагороду в номінації “Благодійник, Регіональний благодійний фонд чи організація”

В рамках благодійного концерту відбулася церемонія нагородження переможців регіонального конкурсу “Благодійна Львівщина – 2015 ”. Заслужені нагороди отримали:

  • Номінація “Благодійник, Регіональний благодійний фонд чи організація” –  Благодійний фонд “Сестри Даліли” за безстрокову акцію “Корок життя” , яка закликає допомогти хворим на легеневу гіпертензію;
  • Номінація “Благодійник не урядова організація” – ГО “Львівський мистецький центр” зразковий вокально-хореографічний ансамбль “Веселі черевички”” – керівник ансамблю Марія Чмир;
  • Номінація “Краща благодійна акція року” — аукціон “Купи зустріч — допоможи Україні” та благодійна ініціатива “Розфарбуй лікарню” – ініціатор Ірина Снітинська;
  • Номінація “Волонтер організація” – гурт “Галичанка”, який входить до Благодійного фонду “Еко-милосердя”.

Підтримати заньківчан в акції збору коштів прийшли й хороші друзі Театру, відомі львівські вокалісти – народний артист України Олег Лихач, Ігор Радванський, Михайло Кушлик, Іван-Данило Лихач, відома українська співачка Оксана Муха та вокальний октет “Орфей”.

Оркестр Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької
Оркестр Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької

Концерт відбувся за незмінної участі оркестру театру під керівництвом  заслуженого артиста України Богдана Мочурада.  Приємно зазначити, що оркестр Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької є одним з кращих не тільки в Україні, а й за кордоном.

Загалом, як стало відомо з офіційного сайту театру,  благодійний концерт “… на камерну сцену” зібрав 100 180 гривень, з яких 25 000 – це сертифікат від директора регіональної дирекції банку “Райффайзен Банк Аваль”   Сергія Бойка.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.